بندرعباس - خبرگزاری مهر: سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای هرمزگان گفت:باید با ابتکار و نوآوری برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر را در زندانها اجرا کرد تا مددجویان بیشتری جذب این برنامه ها شوند.

به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، موسی رامشک صبح پنجشنبه در نشستی با مسئولان فرهنگی زندانهای استان افزود: بخش عمده ای از طرح کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی است که باید به این امر توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان اجرای برنامه های فرهنگی در زندانهاست، تصریح کرد: ترغیب و تشویق مددجویان به سمت برنامه های فرهنگی، نقش عمده ای در کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانها خواهد داشت.

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای هرمزگان با اشاره به اینکه مرخصی مددجویان در سال جاری هدفمند می شود، گفت: مددجویانی که در برنامه های فرهنگی و تربیتی زندان شرکت کنند از امتیاز ویژه مرخصی بهرمند می شوند.

رامشک افزود: مددجویانی که موفق شوند یک جزء قرآن کریم را در زندان حفظ کنند به مرخصی اعزام می شوند.

رامشک تصریح کرد: همچنین شرکت در جشنواره های استانی و کشوری، قبولی در آزمونهای فرهنگی و حرفه آموزی و دوره های تحصیلی از مزایای اعزام مددجویان به مرخصی است.

وی گفت: در صورت اجرای صحیح برنامه های فرهنگی در زندانها منشا تغییرات زیادی در روحیه و اخلاق مددجویان خواهد شد و زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان را به جامعه و خانواده فراهم خواهد کرد.

کد خبر 1082318

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha