500 خانه فرهنگ دیجیتال در کشور راه اندازی می شود

زنجان - خبرگزاری مهر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح "شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی" در کشور خبر داد و گفت: در این راستا امسال 500 خانه فرهنگ دیجیتال در کشور راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد حسین حسینی صبح پنجشنبه در چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه اجرای این طرح در 10 کانون فرهنگی کشور شروع شده است، افزود: در این طرح کانونهای فرهنگی و هنری مساجد به عنوان خانه فرهنگ دیجیتال، نرم افزارهای آموزشی را در اختیار افراد قرار خواهند داد.

وی ادامه داد: کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بستر مناسبی برای تقویت نسلهای متعهد و کارآمد برای نظام هستند.

حسینی با اشاره به رویکرد مسجد محوری دولت نهم و دهم  افزود: کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در کنار مساجد بستر مناسبی را برای تعمیق و گسترش باورهای دینی جوانان فراهم کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت هزار کانون در سطح کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: 10 درصد مساجد کشور دارای کانون است که این تعداد کافی نیست و مسئولان برای افزایش این رقم همت می گمارند.
 
حسینی با بیان اینکه در سال گذشته 13 میلیارد تومان اعتبار به کانونهای مساجد اختصاص یافت، یادآور شد: این مبلغ در سال جاری به 25 میلیارد تومان رسیده است که نشان از توجه جدی دولت به بحث کانونهای فرهنگی و هنری است.
 
وی ادامه داد: توجه به توسعه کمی و کیفی کانونهای مساجد در سطح کشور، تقویت نیروهای متدین، متعهد و پایبند به ارزشهای نظام جمهوری اسلامی را پررنگتر می کند.
 
حسینی با بیان اینکه نامگذاری شعار سال مبنای قرآنی دارد، افزود: باید آثار و برکات این شعار را در استان شاهد باشیم.
 
وزیر فرهنگ اسلامی اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه صرف قرائت و ترجمه قرآن کریم کافی نیست بلکه باید جوانان با تفسیر قرآن نیز آشنا شوند، افزود: سریالهای قرآنی که داستان زندگی پیامبران و امامان را به نمایش درآورده است با استقبال عمومی در کشورهای دیگر نیز همراه بوده است.
 
حسینی به تشکیل بنیاد مهدویت در استان اشاره کرد و گفت: این بنیاد می تواند با مطالعه، تحقیق و پژوهش به تبیین مهدویت و آینده بشریت بپردازد.
 
وی همچنین اعزام دانشجویان در ماه مبارک رمضان به اردوهای فرهنگی، پیوست فرهنگی در بخشهای مختلف، پیگیری مصوبات فرهنگی دور اول و دوم  سفر ریاست جمهوری به استان و توجه جدی به تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی از مهمترین مباحث عنوان شده توسط وزیر ارشاد بود.
کد خبر 1082369

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha