نگاه مقلدانه به جشنواره ها مانع تحقق اهداف برگزاری آنها است

مشهد - خبرگزاری مهر: نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: در حال حاضر در برپایی جشنواره های گوناگون در کشور تنها به شکل یک جشنواره پرداخته شده که این نوع نگاه تقلیدی مانع از تحقق اهداف برگزاری آن جشنواره هاست.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، امیر حسین قاضی زاده عصر پنجشنبه در نشست خبری دومین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور افزود: در برگزاری جشنواره ها هدف اصلی برگزاری یک جشنواره مشخص شود و برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی صورت گیرد تا به توان به خروجی مناسب دست یافت در حالیکه اکنون در برگزاری یک جشنواره به ویژه جشنواره های فرهنگی به زیبایی یک اثر بیشتر معنان و ارزش داده می شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به اینکه اکنون چیزی با عنوان هنر برای هنر نداریم، تصریح کرد: در دنیای امروز هنر اکنون یک رسانه است که پیام رسان یک اثر و فعالیت هنری است و در این راستا باید از هنر برای ایجاد رفتارهای الهی و انسانی در جامعه استفاده کرد.

وی در خصوص سرانه فرهنگی دانشگاه ها گفت: سرانه دانشجویی در همه مقاطع دانشجویی یکی است و در برخی از دانشگاه ها سرانه فرهنگی را از سرانه دانشجویی جدا می کنند البته آنچه که مسلم است این است که تعریف مناسبی از سرانه فرهنگی دانشجویی وجود ندارد.

وی با اشاره به نقش پزشکان در سلامت روحی و جسمی جامعه اظهار داشت: توجه به سلامت جامعه از اصلی ترین وظایف یک پزشک است که در این راستا علاوه بر داشتن علم پزشکی باید فرد توانایی و مهارتهای روحی و روانی کافی برای برخورد با مشکلات را نیز داشته باشد.

کد خبر 1082506

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha