استان تهران - خبرگزاری مهر: کارشناس مسئول فعالیتهای اردویی و کانونهای آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: تعداد کانونهای فرهنگی و تربیتی در این مناطق نیازمند افزایش است و باید زمینه های لازم برای تحقق این امر فراهم شود.

سیدقاسم گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج افزود: در حال حاضر 34 کانون فرهنگی و تربیتی در شهرستانهای استان تهران وجو دارد که از این تعداد، 32 کانون فعال است و برای افزایش خدمات دهی به دانش آموزان استان تهران لازم است این تعداد افزایش یابد.

وی ادامه داد: لازم است 57 کانون فرهنگی و تربیتی در شهرستانهای استان تهران داشته باشیم تا این تعداد بتواند بیش از پیش جوابگوی نیازهای دانش آموزان در زمینه های فرهنگی باشد و از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری به عمل آورد.

سالانه دو یا سه کانون جدید در استان تهران راه اندازی می شود

این مسئول اظهار داشت: به همین منظور، سالانه دو یا سه کانون جدید در استان تهران راه اندازی می شود که امسال نیز این امر را در برنامه های خود داریم تا در صورت امکان، برای مناطقی که فاقد کانون هستند، کانون احداث و راه اندازی کنیم.

گنجی بیان کرد: کانونهای فرهنگی و تربیتی در صورت مجهز شدن می توانند فعالیتهای خود را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهند و به این ترتیب کمک کنند تا مشکلات و خلاهای آموزش و پرورش کاهش یابد زیرا فعالیتهای این کانونها می تواند مکمل فعالیتهای آموزش و پرورش باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته فعالیتهای بسیار خوبی در جهت تجهیز این کانونها انجام شده و 60 درصد تجهیز کانونهای استان تهران انجام شده است که این امر آثار بسیار مطلوبی به همراه خود دارد که در آینده شاهد آنها خواهیم بود.

تجهیزات کانونها به سطح استانداردها برسد

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر تجهیزات کانونهای فرهنگی و تربیتی در شهرستانهای استان تهران نسبت به قبل بهبود قابل توجهی یافته اما هنوز هم باید تلاش کنیم تا این تجهیزات به سطح استانداردهای مربوطه برسد و بتوانند بخش بیشتری از نیازهای دانش آموزان را پاسخ دهند.

گنجی افزود: تحقق این امر کمک می کند که هزینه ها کاهش و بازدهی کانونها افزایش پیدا کند که این امر بسیار مطلوب است و کمک می کند تا فلسفه وجودی کانونهای فرهنگی و تربیتی بیش از پیش محقق شود.

در سطح شهرستانهای استان تهران شش اردوگاه فعال وجود دارد

این مسئول بیان کرد: در سطح شهرستانهای استان تهران شش اردوگاه فعال وجود دارد که چهار تا از آنها استانی و دو اردوگاه نیز منطقه ای است و دانش آموزان از امکانات آنها استفاده می کنند.

وی عنوان کرد: وجود این اردوگاه ها در استان یک امر مطلوب است و بسیاری از نیازهای مربوطه را پاسخ می دهد.

گنجی اضافه کرد: پنج اردو برای دانش آموزان استان تهران برگزار می شود که هریک از آنها با اهداف متنوع برگزار می شوند به عنوان مثال، اردوهای متمرکز استانی یک روزه برای دانش آموزان استان تهران برگزار می شود که کلیه دانش آموزان عضو مراکز تابستانی می توانند از آن استفاده کنند.

کد خبر 1098910

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =