شهرستان 400 هزار نفری ملارد بیمارستان ندارد

استان تهران - خبرگزاری مهر: معاون اداری، مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان ملارد گفت: برغم نیازهای فراوان، این شهرستان با وجود داشتن 400 هزار نفر جمعیت بیمارستان ندارد.

الله بخش حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر در ملارد افزود: احداث یک بیمارستان در ملارد در برنامه های پش رو است که امیدواریم بتوانیم حمایتهای دستگاه های ذیربط را در این خصوص جذب کنیم تا این پروژه اجرا شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان 160 تختخوابی خواهد بود و زمین آن نیز واگذار شده ضمن اینکه بیمارستان یادشده از مصوبات سفر ریاست جمهوری است.

این مسئول عنوان کرد: احداث این بیمارستان می تواند بسیاری از نیازهای شهرستان ملارد در زمینه های بهداشتی و درمانی را تامین و از به وجود آمدن مشکلات جدید جلوگیری کند.

11 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه های عمرانی ملارد اختصاص یافت

این میزان اعتبار مربوط به احداث و تکمیل پروژه های عمرانی شهرستان ملارد در سال جاری است و امیدواریم همه این پروژه ها در زمان تعیین شده عملی شود و به اجرا درآید.

وی ادامه داد: برخی از این پروژه ها از سال 88 باقی مانده و نیمه کاره محسوب می شوند که لازم است ادارات و دستگاه های شهرستان ملارد همه تلاش خود را به کار گیرند تا این پروژه ها تا پایان سال جاری تکمیل شود و به سال بعد کشیده و موکول نشود.

وی بیان کرد: احداث و تکمیل این پروژه ها با هدف افزایش رفاه ساکنان شهرستان ملارد اعم از روستاییان و شهرنشینها صورت می گیرد که از میان آنها می تواند به احداث چند پروژه ورزشی، چند مدرسه و فضای آموزشی، چند مرکز بهداشتی و درمانی و مخزن تامین آب در ملارد اشاره کرد.

احداث این پروژه ها می تواند بخشی از محرومیتهای ملارد را از میان بردارد

این مسئول عنوان کرد: انجام میزان بالایی از پروژه های عمرانی در شهرستان ملارد طی سال جاری اقدام بسیار قابل توجه و مهمی است که با  توجه به محرومیت این شهرستان در برخی زمینه ها، این اقدامات می تواند راهگشای حل بسیاری از مشکلات باشد و از به وجود آمدن مشکلات جدید در آینده نیز جلوگیری کند.

حبیبی در خصوص مشکل کمبود اشتغال در ملارد نیز خاطرنشان کرد: نباید در خصوص حل این مشکل فقط منظتر اقدامات دولتی باشیم بلکه لازم است دستگاه ها و ادارات ذیربط نیز خود را در این خصوص به شکل جدی، مسئول احساس و به همه وظایف خود به بهترین نحو عمل کنند.

افزایش جذب سرمایه گذاری از مهمترین راهکارهای افزایش اشتغالزایی است

وی اضافه کرد: افزایش جذب سرمایه گذاری از مهمترین راهکارهای افزایش اشتغالزایی در ملارد است که دستگاه ها و ادارات ذیربط این شهرستان با کمک فرمانداری می توانند این امر را به بهترین نحو عملی کنند و گامهای موثری در جهت کاهش آمار بیکاری در ملارد بردارند.

این مسئول یادآور شد: البته لازم است جذب سرمایه گذاری در این خصوص با طی مراحل قانونی همراه باشد تا در زمان اجرا هیچ مشکلی پیش نیاید و موانع حقوقی و قانونی نیز وجود نداشته باشد. 

کد خبر 1098913

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =