غیرقانونی بودن برخی قوانین هیئت های ممیزه دانشگاهها

رئیس مرکز هیئت امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وجود برخی شکایت ها مبنی بر غیر قانونی بودن قوانین ایجاد شده توسط هیئت ممیزه دانشگاهها وارد است بنابراین این قوانین باید در چارچوب مقررات وضع شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ایرانمنش در سی و نهمین نشست معاونین آموزشی دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه کردستان افزود: هیئت ممیزه دانشگاهها می توانند مقررات جدید خود را بر اساس ضوابط موجود به وزارت علوم ارسال کنند و در صورت کسب مجوز از وزیر علوم این قوانین ابلاغ و اجرایی شود.

وی گفت: در بحث هیئت های ممیزه دو بخش داریم بخشی که مربوط به دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی است که هیئت های ممیزه منتخب و منتسب دارند و کارشان بر اساس این هیئت ها پیش می رود و بخشی نیز مربوط به دانشگاه هایی است که هیئت ممیزه ندارند و امور مربوطه در هیئت امنای مرکزی انجام می شود.
 
رئیس مرکز هیئت امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم گفت: معاونین آموزشی عضو حقوقی هیئت ممیزه هستند و در برخی مراحل به عنوان دبیر این هیئت ها ایفای نقش می کنند و البته نقش کلیدی را دارند.
 
وی با اشاره به اینکه در گزارشات ارسالی از دانشگاه ها به هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم وحدت رویه وجود نداشت، افزود: این در حالیست که جمع بندی این گزارشات بسیار مشکل بود لذا برای دستور العمل های هیئت امنا در سال 85 فرم هایی تهیه و به دانشگاه ها ارسال شد تا روند بررسی گزارشات تسهیل شود.
 
ایرانمنش در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات موجود در گزارشات ارسالی دانشگاه ها به هیئت مدیره مرکزی اظهار داشت: عدم تطبیق تعداد آرای محفوظه با تعداد حاضرین در هیئت ممیزه دانشگاه ها یکی از مشکلات است که اگر تعداد آرای موافق و مخالف اعلام نشود، مشکل دیگری به وجود می آید.
 
وی گفت: در بخش هیئت امنای دانشگاه ها بخشنامه هایی که برای تمدید مرخصی های بدون حقوق اعضای هیئت علمی رسمی و آزمایشی ارسال می شود، از اختیارات وزیر علوم بوده است و وزیر نیز رسیدگی به این امور را به هیئت امنای مرکزی واگذار کرده است.
کد خبر 1098962

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =