مشترکان خانگی کم مصرف جایزه می گیرند

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: مشترکان خانگی کم مصرف در صورت رعایت الگوی مصرف برق، جایزه می گیرند.

محمد بهزاد در گفتگو با مهر گفت: با توجه به نزدیک شدن به پیک مصرف برق تابستان، آن دسته از مشترکانی که رعایت الگوی مصرف را کرده و در جرگه کم مصرف ها قرار می گیرند، جایزه دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: هنوز زمان پرداخت این جایزه ها و انواع آن مشخص نیست. البته تلاش وزارت نیرو این است که با حمایت از ساخت و تولید وسایل کم مصرف، خانوارها را از دستیابی به این تجهیزات کاهنده مصرف بهره مند سازد.

وی نسبت به انتقال پیک مصرف شب به روز هشدار داد و افزود: با ورود وسائل پرمصرف سرمایشی به بازار و استفاده برخی از خانوارها از آن، متاسفانه مشاهده می شود که پیک مصرف شب در حال انتقال به روز است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

بهزاد کولرهای گازی را از جمله وسایلی دانست که به راحتی می تواند مشترکان را در زمره پرمصرف ها قرار دهد و تصریح کرد: مشترکان باید در نظر داشته باشند که استفاده از کولرهای گازی در روز می تواند به راحتی مشترکان در مناطق عادی را در زمره پرمصرف ها قرار دهد، این درحالی است که از پانزدهم تیرماه، جرایم سنگینی برای مشترکان پرمصرف اعمال خواهد شد و حتی در مواردی قیمت برق را به قیمت تمام شده در قبوض آنها می رساند.

کد خبر 1098982

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =