آغاز توزیع کارت کنکور ارشد پزشکی/ برگزاری آزمون در 27 و 28 خرداد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در سال 89 گفت: کارت ورود به جلسه آزمون از امروز شنبه 22 خرداد به صورت اینترنتی قابل دسترسی است.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برای آن دسته از داوطلبانی که مدارک خود را به صورت کامل ارسال نکردند، کارت ورود به جلسه آزمون صادر نشده است و در مجموع از میان 50 هزار داوطلب ثبت نام کننده، بیش از 43 هزار نفر می توانند کارت خود را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان پس از ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی باید همزمان با دریافت کارت، دانشگاه محل تحصیل خود را نیز انتخاب کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: داوطلبان می توانند تا روز چهارشنبه کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی را دریافت کنند آزمون نیز در دو روز متوالی پنجشنبه و جمعه 27 و 28 خرداد برگزار می شود.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 16 رشته در نوبت صبح پنجشنبه 27 خرداد، در 16 رشته در نوبت عصر پنجشنبه 27 خرداد و در 19 رشته در نوبت صبح جمعه 28 خرداد در 51 رشته و 24 شهر برگزار می شود. آزمون کلیه رشته ها به مدت 160 دقیقه برگزار و آزمون نوبت صبح در ساعت 9 صبح و آزمون نوبت عصر در ساعت 15 آغاز می شود.

کارت آزمون و برگه راهنما فقط به صورت اینترنتی صادر می شود و از طریق دانشگاهها توزیع نخواهد شد دسترسی به کارت جلسه با وارد کردن کد رهگیری و یا کد ملی داوطلب امکان پذیر است و داوطلب باید از کارت پرینت گرفته و در جلسه آزمون همراه خود داشته باشد.

داوطلبان در زمان ورود به جلسه آزمون باید یک قطعه عکس به همراه اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه را همراه داشته باشند همچنین داوطلب پس از اقدام به انتخاب محل تحصیل باید نسبت به پرینت کارت خود اقدام کند.

با توجه به اینکه اطلاعات شخصی توسط خود داوطلبان درج و تایپ شده، داوطلب باید در صورت وجود هرگونه اشکال فقط در روز آزمون با خودکار قرمز مورد مربوطه را روی کپی کارت تصحیح کرده و قبل از آزمون به مسئول حوزه امتحانی تحویل دهند پس از آزمون به هیچ موردی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دفترچه سئوالات پس از پایان آزمون در اختیار داوطلب قرار می گیرد و کلید اولیه سئوالات کلیه رشته ها از ساعت 18 روز دوم تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار داده می شود و داوطلب در صورت اعتراض به کلید می تواند اعتراض خود را تا پایان ساعت 14روز یکشنبه 6 تیرماه بر اساس فرم اعتراض اعلام شده در همین سایت، تنها به صورت اینترنتی ارسال کند.

کلید نهایی از ساعت 18 عصر روز 22 تیرماه اعلام می شود و اسامی نهایی پذیرفته شدگان کلیه رشته ها در نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.

کد خبر 1099068

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =