پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

مسئول اجرایی پژوهشکده مهندسی پزشکی از افتتاح رسمی این پژوهشکده خبر داد و گفت:‌ این پژوهشکده میان رشته‌ای است و اقدام به تولید فناوریها در عرصه مهندسی پزشکی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهندس خسرو خسروشاهی امروز شنبه در سیزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز راه‌اندازی پژوهشکده مهندسی پزشکی و سیستم‌های سلامت در دانشگاه صنعتی شریف گفت: با راه اندازی این پژوهشکده کلیه تخصصهای مهندسی دانشگاه فناوری‌های مورد نیاز این حوزه را تولید می‌کند.

وی انجام پژوهشهای بنیادی و کاربردی در بالاترین سطح تولید علم در حوزه مهندسی پزشکی، تجهیز و راه ‌اندازی آزمایشگاه‌های نوین پژوهشی، مهندسی پزشکی و توسعه پژوهشهای بین رشته‌ای را از جمله اهداف این پژوهشگاه نام برد و ادامه داد: در این راستا دانشگاه شریف همکاری‌های مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی به منظور حل مشکلات بالینی و انجام معاینات در محیط بیمارستانی به عمل خواهد آورد.

مسئول اجرایی پژوهشکده مهندسی پزشکی همچنین همکاری با شرکتهای دانش بنیان را از دیگر فعالیتهای این پژوهشکده نام برد و خاطرنشان کرد: شرکتهای دانش بنیان وابسته به دانشگاه‌ها از جمله اهداف این پژوهشکده هستند تا با ایجاد گروه‌های پژوهشی اقدام به رفع نیازهای جامعه در حوزه تجهیزات پزشکی کنیم.

خسروشاهی با اشاره به ایجاد 5 گروه پژوهشی در این پژوهشگاه یادآور شد: این پژوهشگاه شامل گروه‌های پژوهشی سیستم‌ها و فرآیندهای درمان و سلامت، سیستم‌ها و فرآیندهای تشریح، سیستم‌ها و فرآیندهای دارویی، سیستم‌ها و فرآیندهای توانبخشی و گروه پژوهشی مواد زیستی و پژوهشی است که در حوزه‌های مختلف مهندسی پزشکی فعالیت‌های خود را ادامه خواهد داد.

کد خبر 1099227

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =