مازندران در بخش توسعه صنعتی هنوز عقب است

ساری - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه توسعه صنعتی در استان باید بر اساس موازین زیست محیطی باشد، گفت: مازندران در بخش توسعه صنعتی هنوز عقب است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله نورالله طبرسی ظهر شنبه در نشست با کارکنان محیط زیست مازندران در ساری افزود: وظیفه محیط زیست نگهداری از این مهم و حراست از آب و خاک و جلوگیری از ایجا پیامدهای منفی در زمین است.

وی با بیان اینکه مازندران جاذبه های طبیعی خدادادی دارد و همه خواهان استفاده از این خاک و آب هستند، یادآور شد: این وظیفه محیط زیست است تا زمین این استان را از کل آفات و آسیب ها حفظ کند.
 
طبرسی با اشاره به اینکه قدرتهای بزرگ پایبند به قوانین محیط زیست نیستند تصریح کرد: این قدرت ها با برهم زدن سیستم طبیعی جهان زمین را از حالت طبیعی خارج کرده اند به حدی که سرمایش و گرمایش زمین حالت اعتدال ندارد.
 
وی با بیان اینکه ما خواهان ثبات جایگاه محیط زیست و مشکل گشایی و راه گشایی این اداره هستیم، افزود: باید برای اشتغال در مازندران چاره ای اندیشیده شود چراکه با وجود جلوگیری از ایجاد صنایع مادر این مشکل در مازندران وجود دارد.
 
وی گفت: باید در مازندران از صنایعی استفاده شود که آلودگی کمتری ایجاد می کنند و نباید بگذاریم که عده ای در این میان سودجویی کرده و باعث ایجاد ضرر برای مردم شوند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز در سخنانی گفت: برخی فعالیت ها که با مخالفت این اداره روبه رو می شود قانونی است و امکان مساعدت نداریم اما در حوزه هایی که تخریب یا آلودگی قابل ملاحظه ای وجود داشته باشد با نگاه هدایت گر سعی درایجاد تعامل با متقاضیان داریم.
 
امید روشن افزود: متاسفانه پیشنهادهای هدایتگر این سازمان به علت هزینه بر وزمان بر بودن مورد اقبال متقاضیان قرار نمی گیرد و در هر صورت اداره محیط زیست متهم به سخت گیر بودن است.
 
روشن با اشاره به اینکه رویکرد این اداره در زمینه توسعه ارتقا یافته افزود: بسیاری از فعالیت های اقتصادی که در گذشته در استان انجام نمی شد اکنون زمینه برای این فعالیت ها با رعایت قوانین و مقررات آماده است.
 
وی با بیان اینکه رودخانه های مازندران به شدت آلوده هستند گفت: این آلودگی باعث آلوده شدن منابع آب و کاهش محصولات شیلاتی است .
 
روشن مدیریت زباله های استان را مدیریت غیر اصولی و وخیم عنوان کرد و یادآور شد: این مدیریت غیر اصولی اثرات نامطلوب دارد که باید برای جلوگیری از ضررهای احتمالی چاره اندیشی شود.
کد خبر 1099344

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =