زنجان - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی 81 پروژه دامی، آب و خاک و شیلات با اشتغالزایی چهار هزار و 917 نفر بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، مجید جلیلی خشنود ظهر شنبه در جمع خبرنگاران  اعتبار اختصاص یافته برای انجام این پروژه ها را 149 میلیارد و 830 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در بخش آب و خاک 51 پروژه و اشتغالزایی برای چهار هزار و 841 نفر و اعتبار 123 میلیارد ریال، در بخش دام و طیور با 14 پروژه و اشتغالزایی برای 52 نفر و 22 میلیارد ریال و در بخش شیلات و امور آبزیان با 16 پروژه و اشتغالزایی 24 نفر و سه میلیارد و 900 میلیون ریال در این هفته به بهره برداری می رسند.
 
وی به تاکید دولت در زمینه فراهم کردن زمینه برای اجرای سیستم آبیاری نوین اشاره کرد و افزود: قانون هدفمند کردن یارانه ها بیشتر بحث بهره وری از آب را ملاک قرار داده است، به گونه ای که شاهد هستیم این طرح در قالب سیستم آبیاری نوین و آبیاری تحت فشار مورد توجه قرار گرفته است.
 
خشنود گفت: در طول 30 سال گذشته، زیر ساختهای ترویج و کاربرد سیستمهای نوین، باعث شده است کشور موقعیت خوبی را در زمینه رشد کشاورزی پیدا کند که بی شک ثمرات این امر، به کشاورزان و مردم خواهد رسید.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: در ارتباط با رشد سیستم اجرای آبیاری نوین در 30 سال گذشته استان زنجان مقام اول را به خود اختصاص داده است و از نظر سطح اجرا نیز رتبه چهار کشور متعلق به زنجان است.
 
خشنود گفت: همچنین برنامه ریزی هایی برای تحت پوشش قرار دادن شش هزار هکتار زمین جهت استقرار این طرح صورت گرفته تا با روند سه ماهه گذشته، این میزان را به هفت هزار هکتار در استان برسانیم.
 
وی با اشاره به عملکرد صندوق بیمه کشاورزی استان زنجان افزود: 50 درصد از محصولات کشاورزی استان تحت پوشش بیمه قرار دارند و همه کشاورزان موظند نسبت به بیمه کردن محصولات خود توجه لازم را داشته باشند.
 
خشنود افزود: همچنین با توجه به اینکه منابع این صندوق به طور کامل از منابع مالی کشاورزی دولتی است و با بیمه کردن محصولات از سوی کشاورزان، امنیت لازم برای آنها تامین می شود، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم در زمینه بیمه محصولات کشاورزی باید به صورت گسترده ای انجام شود.
کد خبر 1099393

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =