تجهیز کتابخانه‌های شبستان روستایی و تخصصی حوزه دین در لرستان

خرم آباد - خبرگزاری مهر: رئیس اداره فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان از تجهیز کتابخانه های شبستان روستایی و کتابخانه های تخصصی حوزه دین در این استان خبر داد.

حجت الاسلام محمد فتاحی در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد اظهار داشت: لازمه مقابله با تهاجم نرم دشمنان مسلح شدن به سلاح علم و دانش و آگاهی‌های دینی و سیاسی است لذا تجهیز کتابخانه ها در جذب و تشویق جوانان و نوجوان به مطالعه و تحقیق می تواند در این راه بسیار مفید و موثر باشد.

وی افزود: به منظور تغذیه فکری روحانیون مستقر در سطح استان با تجهیز کتابخانه های شبستان روستایی و کتابخانه های تخصصی حوزه دین به کتابهای دینی و مذهبی معتبر و دارای بار علمی کافی گامی موثر و مفید در جهت پاسخگویی به شبهات و مقابله با هجوم فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب برداشته شده است.

رئیس اداره فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان همچنین به تشریح فعالیتهای معاونت فرهنگی این اداره کل در سال جاری پرداخت و گفت: با توجه به نامگذاری امسال به سال همت مضاعف و کار مضاعف از طرف مقام معظم رهبری تکلیف در سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از متولیان فرهنگ دینی بسیار سنگین تر از گذشته شده است.

حجت الاسلام فتاحی با بیان اینکه معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان جهت تحقق پیام مقام معظم رهبری اجرای برنامه های متنوع و گسترده فرهنگی را در دستور کار خود دارد، یادآور شد: افزایش اعزام مبلغ و مبلغه در مناسبتهای مختلف نسبت به سالهای گذشته، همکاری با طرح هجرت در خصوص اعزام مبلغ جهت استقرار در روستاهای دارای خانه عالم جهت تکمیل ظرفیت و ساماندهی و برنامه ریزی لازم جهت استفاده بهتر از ظرفیت مبلغین و مبلغات4 از جمله برنامه های امسال است.

وی تغذیه فکری مبلغین و مبلغات، توجه به کیفیت و غنای محتوای طرح اوقات فراغت و بازنگری در آن، بالا بردن سطح کیفی گفتمانهای دینی مدارس، مساجد و دانشگاهها در سطح استان، توجه ویژه به مساجد محوری و برنامه ریزی، حمایت و هدایت فعالیتهای مساجد و تجهیز کتابخانه های شبستان روستایی را از دیگر برنامه های این حوزه برشمرد.

رئیس اداره فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان ادامه داد: ظرفیت سازی برای اقامه نماز جماعت در مساجد، ساماندهی مداحان به ویژه مداحان خواهر، ساماندهی جلسات خانگی بانوان، برگزاری دوره های آموزش احکام و مهارت زندگی ویژه بانوان و آموزشهای تخصصی ویژه روحانیون مستقر، ائمه جماعات و اقشار تأثیر گزار فرهنگی از جمله برنامه های این معاونت در سال همت و کار مضاعف است.

کد خبر 1099428

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =