مسیر دولت برای رسیدن به چشم انداز اصلاح شود/ لزوم توجه به تهاجم فرهنگی

جبهه پیروان خط امام ورهبری با تاکید بر اینکه امروز همه ملزومات حرکت به سمت ‏چشم‌انداز فراهم است، از دولت خواست با دوراندیشی، مشورت و‎ ‎جامع‌نگری رفتار اقتصادی سال‌های گذشته را آسیب‌شناسی نموده و با اصلاح ‏مسیر خود‎ ‎تلاش نماید که تا سال 90 به رشد ‌٥/٨ درصدی اقتصادی برسد .

به گزارش خبرگزاری مهر، جبهه پیروان خط امام و رهبری در  سومین مجمع عمومی در بیانیه ای مواضع خود را اعلام کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است‎: ‎ با سلام و درود به محضر مقدس حضرت ولی‌عصر (عج) و‎ ‎روح پرفتوح امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه و ‏رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ جبهه‏‎ ‎پیروان خط امام و رهبری در سومین مجمع عمومی، مواضع خود را به ‏شرح ذیل اعلام‎ ‎می‌نماید‎:

‌١‏‎- ما معتقدیم که تنها راه سعادت و نجات بشریت‎ ‎آیین‌ رهایی بخش اسلام ناب محمدی بوده که در قرائت ‏و آموزه‌های حضرت امام متجلی شده‏‎ ‎است و پیروی مخلصانه از این آموزه‌ها را به سمت صراط مستقیم و ‏سنت رسول اکرم صلی‎ ‎الله علیه و آله سلم و سیره ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین و خشنودی‎ ‎بقیه‌الله الاعظم امام زمان (عج) رهنمون می‌سازد. ‎

‏‌٢‏‎- ‎ولایت فقیه ریسمان محکمی است که علاوه بر‏‎ ‎حراست از رستگاری دنیا و آخرت خلق خدا، وحدت امت ‏اسلامی را در مقابل دسیسه‌های‎ ‎متنوع دشمنان اسلام حفظ می‌کند و این وحدت رمز دفاع پیروزمندانه از ‏استقلال،‌ آزادی‎ ‎و جمهوری اسلامی است‏‎.

‏‌٣‏‎ - ‎ولی فقیه زمان حضرت آیت‌الله عظمای خامنه‌ای‎ ‎مدظله العالی در طول بیست سال زعامت با ‏رهبری‌های داهیانه خود توانسته عزت و اقتدار‎ ‎نظام جمهوری اسلامی را با تکیه به فضل الهی و ‏دوراندیشی خدادادی و با توجهات حضرت‏‎ ‎بقیه‌الله الاعظم امام زمان (عج) حفظ نموده و به قله‌های مطمئن ‏و بی‌نظیری برساند و‏‎ ‎در این رهگذر از توطئه‌های عظیم استکبار جهانی و تلاش‌های مذبوحانه بعضی ‏وابستگان‎ ‎آن‌ها در داخل برای ساختارشکنی به اصطلاح اصلاح‌طلبانه در قالب فتنه پیچیده و‎ ‎پرهزینه بعد از ‏انتخابات دهم ریاست جمهوری توانست اهرم‌های عزت، اقتدار و سربلندی‎ ‎ایجاد نماید و همه آنها را به نفع ‏نظام جمهوری اسلامی ایران بکار گیرد. ما ضمن‎ ‎اعلام مجدد وفاداری و تبعیت از معظم له معتقدیم که امروز ‏تمامی اسلام‌خواهان و‎ ‎ایران‌دوستان واقعی برای سربلندی و عزت بیشتر کشور عزیزمان ایران بایستی ‏حول محور‎ ‎ولی فقیه زمان وحدت فشرده و پرصلابت خود را به نمایش گذارند‎.

‏‌٤‏‎- ‎فتنه بزرگ و طراحی شده استکبار جهانی که توسط‏‎ ‎عده‌ای جاه‌طلب، دنیاپرست و عزت فروش در سال ‏گذشته بر ملت غیور و شجاع ایران تحمیل‎ ‎شد با راهنمایی‌های دوراندیشانه مقام معظم رهبری و بصیرت ‏عمیق توده‌های عظیم امت و‎ ‎تبیین خواص زمان‌شناس و دشمن‌شناس به نردبانی جهت ترقی و تعالی ‏کشور عزیزمان تبدیل‎ ‎گردد، اگرچه هزینه‌های تحمیلی به کشور هیچ‌گاه از حافظه این ملت پاک نخواهد شد ‏و‎ ‎سردمداران فتنه تا همیشه تاریخ بایستی پاسخگوی ظلم عظیم خود به این مردم غیرتمند و‎ ‎باوفا باشند‎.

‏‌٥‏‎- ‎تصمیم‌سازان و تصمیم گیرندگان کشور در مقابل‎ ‎عظمت این ملت بایستی سر تواضع فرود آورده و با ‏همت و کار مضاعف دین خود را به این‎ ‎مردم نجیب ادا نمایند‎. ‏

‌٦‏‎- ‎امروز زخم عظیم و دردناک فلسطین در پیکر جهان‎ ‎اسلام با سفاکی‌های بی‌نظیر صهیونیست‌ها و با ‏پشتیبانی استکبار جهانی و آمریکای‎ ‎جنایتکار به مرز غیر قابل تحمل رسیده و باعث بیداری امت اسلام ‏شده و در نتیجه آن‎ ‎شمارش معکوس عمر دولت تروریست صهیونیسم آغاز گردیده است. انتظار مردم ‏مظلوم فلسطین‎ ‎و تمامی آزادی‌خواهان جهان این است که دولت‌های ضداستکبار و غیرمتعهد خصوصا‎ ‎دولت‌های کشورهای اسلامی از این فرصت پیش آمده برای تعیین تکلیف نهایی این رژیم‎ ‎سفاک استفاده ‏کرده و با حمایت از ملت‌های خود به وظیفه تاریخی خویش عمل نمایند. ما‎ ‎ضمن پشتیبانی از اقدامات موثر ‏دولت و مجلس شورای اسلامی در حمایت از ملت مظلوم‎ ‎فلسطین انتظار داریم که تلاش‌های خود را در این ‏زمینه گسترش دهند‎.

‏‌٧‏‎- ‎چشم‌انداز بیست ساله بعد از قانون اساسی‎ ‎مهمترین سندی است که دولت با تکیه بر آن و با اجرای ‏اصل ‌٤٤ قانون اساسی و قانون‏‎ ‎هدفمند شدن یارانه‌ها بایستی با اجرای دقیق و هوشمندانه و با تبعیت ‏کامل از قانون،‎ ‎وضعیت نامساعد تولید را سامان بخشد و رشد اقتصادی غیرقابل قبول در سال‌های ‌٨٧ و‏‎ ‎‏‌٨٨‏‎ ‎را با کار و تلاش مضاعف و با تبعیت از سیاست‌های راهبردی توسعه اقتصادی جبران‏‎ ‎نماید. رونق اقتصادی – ‏اشتغال پایدار – کنترل تورم و بزرگ شدن اقتصاد کشور در‎ ‎محدوده چشم‌انداز حداقل حقی است که ملت ‏بزرگ ایران از حاکمیت خصوصا دولت جمهوری‎ ‎اسلامی ایران دارند. امروز تمامی ملزومات حرکت به سمت ‏چشم‌انداز از جمله حمایت مردم‎ – ‎تلاش مجلس شورای اسلامی و انتظار کارگزاران بخش خصوصی – ‏درآمدهای بسیار خوب نفتی‎ ‎و سخت کوشی دولت، فراهم است. لذا دولت جمهوری اسلامی بایستی با ‏دوراندیشی، مشورت و‎ ‎جامع‌نگری رفتار اقتصادی سال‌های گذشته را آسیب‌شناسی نموده و با اصلاح ‏مسیر خود‎ ‎تلاش نماید که در سال ‌٨٩ و ‌٩٠‏‎ ‎بتواند به رشد ‌٥/٨ درصد مورد انتظار چشم‌انداز و‎ ‎سیاست‌های ‏ابلاغی مقام معظم رهبری برسد‏‎.

‏‌٨‏‎ - ‎جبهه پیروان خط امام و رهبری از مجلس شورای‎ ‎اسلامی انتظار دارد که با جدیت و تلاش مضاعف ‏نسبت به تصویب قانون برنامه پنجم به‎ ‎صورتی اقدام نماید که مسیر حرکت به سمت چشم‌انداز هموار ‏شده تا اصلاح شاخص‌های‎ ‎کلان، در سیاست‌های کلی برنامه پنجم عملی گردد و با نظارت دقیق و ‏راهگشا بر عملکرد‎ ‎دولت ضمانت لازم برای حصول اهداف را فراهم نماید‎.

‏‌٩‏‎- ‎از قوه قضائیه می‌خواهیم که ضمن رعایت دقیق‎ ‎موازین قانونی با فتنه‌گران سیاسی و مفسدان اقتصادی ‏برخورد قاطع نماید «که ملک بر‎ ‎پایه عدالت باقی خواهد ماند» و با انجام وظیفه عادلانه – عالمانه و قاطعانه ‏قوه‎ ‎قضائیه می‌توان ضامن شکوفایی اقتصادی، توسعه عدالت و ارتقاء سطح فرهنگی اسلامی در‏‎ ‎قالب ‏الگوی توسعه ایران باشیم‎.

‏‌١٠‏‎- ‎انقلاب اسلامی ایران اصالتا یک انقلاب فرهنگی‎ ‎است و مهمترین وظیفه آن حفظ و توسعه سطح ‏ایمانی جامعه می‌باشد. متاسفانه از مسایل‎ ‎فرهنگی و غیرمهم دانستن تهاجم فرهنگی دشمن و آلوده ‏کردن آن به اغراض سیاسی یکی از‏‎ ‎مشکلات امروز جامعه است‎.

امروز بعضی از دهن‌کجی‌های سیاسی در قالب‏‎ ‎ناهنجاری‌های عفاف و حجاب شکل گرفته و متاسفانه دل ‏بسیاری از مراجع عظام، علما و‏‎ ‎متدینین را به درد آورده است‎.

از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که ضمن‎ ‎گسترش تلاش‌هایی برای توسعه برنامه‌های ‏فرهنگی و تبلیغ اسلام ناب محمدی – نسبت به‎ ‎خنثی‌سازی تهاجمات مخلوط شده فرهنگی با اغراض ‏سیاسی از همه امکانات موجود‏‎ ‎بهره‌برداری نماید‎.

کد خبر 1099498

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =