تبریز - خبرگزاری مهر: دکتر مهری باقری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد اهر به سمت معاون آسیایی انجمن جهانی تحقیقات روایات سنتی و فرهنگی عامه (ISFNR) انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر در اهر، دکتر مهری باقری استاد تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در انتخابات پانزدهمین کنفرانس جهانی تحقیقات روایات سنتی و فرهنگ عامه که در شهر آتن برگزار شد به اتفاق آراء به سمت معاون آسیایی این انجمن جهانی انتخاب گردید.

این انجمن جهانی که بیش از دو هزار نفر عضو آن هستند، هر چهار سال یکبار اعضای کمیته اجرایی خود را در مجمع عمومی با توجه به عملکرد و نقش موثر اعضاء در انجمن و نیز فعالیت های علمی و پژوهشی آنان با رأی گیری انتخاب می کنند.

کمیته اجرایی این انجمن متشکل از رئیس، پنج معاون و دو عضو علی البدل است و علاوه بر برنامه ریزیهای مربوطه و تعیین خط مشی انجمن و انتشار خبرنامه فصلی، ترتیب سایت اینترنتی و بررسی درخواست و تأیید توان علمی متقاضیان عضویت در انجمن، بررسیهای علمی مقالات و تحقیقات اعضای انجمن در گردهمایی ها را نیز برعهده دارد.

برپایه این گزارش در مجمع عمومی سال جاری با اینکه اغلب اعضای اصلی کمیته اجرایی تغییر یافتند، دکتر مهری باقری برای سومین بار، موفق به احراز این مسئولیت شد.

در مجمع عمومی سال جاری این انجمن به دلیل حضور اکثریت اعضاء، رأی گیری برای گزینش اعضای honorary member به عمل آمد و دکتر مهری باقری با توجه به مقالات منتخب و ارائه تئوری جدید در تحقیقات فولکلوریک موفق به کسب این عنوان شد.

دکتر مهری باقری متولد سال 1324 تهران دارای مدرک دکتری و تحصیلات وی در زمینه های زبان و ادبیات فارسی، زبانشناسی و زبان های باستانی ( ادیان و عرفان) بوده و با درجه استاد پایه 30 از دانشگاه تبریز بازنشسته شده است.

در این ودت علاوه بر 31 سال تدریس در دانشگاه تبریز، دو سال سابقه تدریس در در دانشگاه بارسلون را داشته و تأسیس چندین رشته تحصیلی جدید در دوره های کارشناسی ارشد در ایران و راه اندازی کرسی ایران شناسی و زبان فارسی در دانشگاه بارسلون از سوابق آموزشی وی به شمار می آید.

مدیر گروه فرهنگ و زبانهای باستان دانشگاه تبریز، ریاست کتابخانه دانشکده های ادبیات فارسی و زبانهای خارجی و علوم انسانی و اجتماعی در دانشگاه تبریز، مدیر گروه های آموزشی رشته های سه گانه ایرانشناسی در بنیاد ایران شناسی، عضویت در هیئت ممیزه دانشگاه پیام نور تهران و همچنین عضویت در هیئت امنای بنیاد ایران شناسی از جمله مسئولیت های اجرایی دکتر مهری باقری در سالهای گذشته بوده است.

تألیف 10 عنوان کتاب، ارایه 30 مقاله در مجامع بین المللی، 9 مقاله چاپ شده در مجلات ISI، یک مقاله چاپ شده به زبان اسپانیولی، 36 مقاله در مجلات فارسی، 17 مقاله در مجامع علمی و کنگره های داخل کشور، اجرای دو طرح پژوهشس، عضویت در شورای بین المللی پذیرش اعضای جهانی تحقیقات فولکلریک در دانشگاه هلسینکی از سال 1379 تاکنون، عضویت در هیئت تحریریه مجله فولکلور میسور- هندوستان از سال 1375، عضویت در هیئت مشاوران بین المللی مجله فولکلور منچستر انگلستان از سال 1379، عضو پیوسته انجمن فولکلور در آکادمی علوم و ادبیات فنلاند از سال 1378، پژوهشگر برجسته دانشگاه تبریز در سال 1369، پژوهشگر نمونه دانشگاه تبریز در سال 1380، انتخاب به عنوان نخستین بانوی برگزیده در نخستین همایش چهره های ماندگار کشور در سال 1380، استاد نمونه کشوری در سال 1385، نخبه برگزیده کشوری در سال 1386 و برگزیده انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سال 1387 از جمله فعالیت های پژوهشی دکتر مهری باقری است.

دکتر مهری باقری هم اکنون عضو هیئت علمی استاد تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر بوده و رشته های مقطع کارشناسی ارشد زبان شناسی همگانی و زبان و ادبیات فارسی در واحد اهر مدیون این استاد گرانقدر و همسر بزرگوارش استاد دکتر امین پاشا اجلالی است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با 22 رشته در مقطع کارشناسی ارشد با درجه سازمانی بسیار بزرگ الف از واحدهای مطرح دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی می باشد. که هم اکنون با 116 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی با بیش از هشت هزار و پانصد دانشجو از خدمات علمی بالغ بر 200 نفر هیئت علمی تمام وقت و 350 نفر استاد مدعو در شمالشرق آذربایجان شرقی در شهرستان اهر فعالیت دارد.

کد خبر 1110913

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =