جایگاه ایران در زمینه طراحی نرم افزار ارتقا یافته است

استان تهران - خبرگزاری مهر: مشاور ارشد پروژه لینوکس بومی گفت: جایگاه ایران در زمینه طراحی نرم افزار ارتقا یافته است که این امر بسیار مطلوب است و بسیاری از مشکلات را از پیش رو برداشته است.

جلال حاجی غلامعلی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج افزود: برغم همه مشکلات و موانع، در زمینه طراحی نرم افزار در کشور تا حد زیادی موفق عمل شده البته هنوز هم جای کار بسیاری داریم و نباید به رشد کنونی اکتفا کنیم.

وی ادامه داد: دانش دانشجویان کامپیوتر در کشور در کسب این موفقیت تاثیر فراوانی داشته و باید دانشگاه ها همه تلاش خود را به کار گیریم تا کیفیت کلاسهای رشته کامپیوتر در آنها به بالاترین میزان ممکن برسد تا بازدهی ها افزایش پیدا کند.

این مسئول بیان کرد: اگر امکانات بیشتری در اختیار این دانشجویان قرار دهیم، آنها می توانند بیش از قبل از دانش خود در جهت ارتقای دانش طراحی نرم افزار در کشور استفاده کنند.

وی عنوان کرد: باید به یاد داشته باشیم که امکانات همواره، عامل مورد نیاز برای رشد و توسعه در بسیاری از زمینه های علمی و دانشی است و کسب موفقیت بدون وجود این امر در مواردی بسیار سخت است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه اظهار داشت: البته لازم است به موازات این امر، دانشگاه ها همواره دانش موجود در خود را بروز کنند و کیفیت دروس کامپیوتر و کلاسهای مرتبط با این دروس را ارتقا دهند تا دانشجویان بتوانند از نتایج مثبت این امر بهره من شوند و دانش خود را بروز کنند.

وی اضافه کرد: دانش نرم افزاری در کشور ما بسیار بالا است اما متاسفانه فعالیتهای مربوط به ارتقای این دانش در مواردی به صورت پراکنده صورت می گیرد و انسجام کافی را ندارد که این امر نیازمند اصلاح است.

حاجی غلامعلی خاطرنشان کرد: لازم است این فعالیتها همسو باشند و تجربیات در این خصوص به اشتراک گذاشته شود تا همه دستگاه ها و افراد مرتبط با موضوع دانش نرم افزاری در کشور بتوانند از تجریبات هم استفاده کنند.

وی یادآور شد: از دستگاه های ذیربط انتظار می رود در این خصوص به صورت جدی وارد عمل شوند و با تلاشهای خود به همسویی بیشتر فعالیتهای یادشده کمک کنند ضمن اینکه تحقق این امر تاثیر فراوانی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و انرژی دارد.
کد خبر 1110955

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =