پروژه های راه خراسان جنوبی به 3.5 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

بیرجند - خبرگزاری مهر: مدیرکل راه و ترابری خراسان جنوبی گفت: اتمام پروژه های ناتمام راه و ترابری خراسان جنوبی به سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

ابراهیم نصری در گفتگو با خبرنگار مهر در بیرجند، با اشاره به اینکه از سال قبل 125 طرح ناتمام  در استان باقی مانده است، افزود: اجرای پروژه باند دوم بیرجند – قاین از محل اعتبارات ملی امسال آغاز می شود که 180 میلیارد ریال برای اجرای آن برآورد شده و زمان اتمام پروژه 36 ماه است.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز 30 میلیارد ریال به اجرای این پروژه اختصاص می یابد، اظهارداشت: بقیه اعتبار مورد نیاز در سال های بعد محقق خواهد شد.

نصری اعتبارات عمرانی استانی فصل راه و ترابری خراسان جنوبی را در سال جاری 245 میلیارد ریالاعلام کرد و بیان داشت: از این رقم 60 میلیارد ریال به صورت متمرکز بوده که یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساختمان تاسیسات و 183 میلیارد و 500 میلیون ریال به پروژه راه روستایی، نگهداری، بهسازی و محورهای بین شهری اختصاص می یابد.

مدیرکل راه و ترابری خراسان جنوبی با بیان اینکه اولویت پروژه های راه و ترابری نگهداری محور های موجود است، خاطرنشان کرد:  50 درصد اعتبارات در این بخش هزینه می شود که 100 میلیارد ریال برای این کار اختصاص می یابد.

به گفته وی  60 میلیارد ریال متمرکز هم برای روکش راه های شریانی و 82 میلیارد ریال برای توسعه و بهسازی راه ها هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه ارزش راه های استان 20 هزار میلیارد ریال است و باید برای نگه داری آن در مقایسه با کشور های عقب مانده حداقل 600 میلیارد ریال هزینه شود، تصریح کرد: این  در حالی است که اعتبار موجود یک ششم این مبلغ است.

وی با بیان اینکه از اعتبارات ملی هم در حد بودجه استان به بخش راه و ترابری اختصاص می یابد، بیان داشت: تا کنون افزایش خوبی در این بخش ایجاد شده است طوری که پیش بینی می شود حدود 400 میلیارد ریال اعتبار ملی به استان پرداخت شود.

به گفته این مسئول  احداث باند دوم بیرجند - قاین، خضری - قاین، قاین – یزدان، دیهوک – فردوس و بیرجند – نهبندان از طرح های ملی بخش راه و ترابری است که تعداد پروژه های ملی هنوز قطعی نشده است.

نصری تسریع در روکش راه ها، ایمن سازی، کاهش تلفات، نگهداری راه ها و کم کردن خسارت وارده به راه در طول سال را از اهداف فصل راه و ترابری استان در سال جاری برشمرد.

مدیرکل راه و ترابری خراسان جنوبی گفت: راه و ترابری استان در تحقق برخی شاخص های اهداف برنامه چهارم توسعه موفق و حتی جلو تر از برنامه بوده که راه روستایی از آن جمله است.

 وی بیان داشت: در شاخص راه های فرعی در حد 80، راه اصلی 50 و در بزرگراه حدود 5 درصد به هدف برنامه دست یافته ایم.

کد خبر 1111143

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =