زنجان - خبرگزاری مهر: استاندار زنجان گفت: مرکز تجاری سرمایه گذاری ایران به مسئولیت استان زنجان در کشور مالزی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رئوفی نژاد ظهر شنبه در جلسه مشترک کارگروه توسعه صادرات و ستاد سرمایه گذاری استان با بیان اینکه به دنبال استفاده از فرصتها جهت توسعه استان هستیم، افزود: سفر به مالزی با هدف جذب سرمایه گذار بخش خارجی که مورد تأکید دولت نیز می باشد، صورت گرفت.
 
وی سفر هئیت 22 نفره اعزامی استان به مالزی را یکی از پر بارترین سفرهای چند سال اخیر هیئتهای استان به خارج از کشور عنوان کرد و ادامه داد: این سفر دستاوردهای خوبی را برای استان به همراه داشت که چشم انداز آن برای استان در آینده نزدیک با ایجاد مرکز تجاری سرمایه گذاری ایران در مالزی نمایان خواهد شد.
 
رئوفی نژاد از کشور مالزی را به عنوان یک الگوی موفق در بین سایر کشورهای حاضر در منطقه  دانست گفت: معرفی کالاهای تولیدی ایران به آ.سه.آن، معرفی محصولات صادراتی ایران با ارسال بروشور به این مرکز، معرفی هئیتهای تجاری استان ها توسط این مرکز به مالزی و همچنین معرفی طرحهای قابل سرمایه گذاری در ایران، از جمله اهداف تأسیس مرکز تجاری سرمایه گذاری ایران در مالزی است.
 
وی این مرکز را به عنوان بهترین و ماندگارترین پایگاه قانونی برای سرمایه گذاری عنوان کرد  و افزود: ایجاد این مرکز به مسئولیت زنجان، بسترهای مناسبی را در حوزه جذب سرمایه گذاری بخش خارجی برای استان فراهم خواهد کرد.
 
استاندار زنجان در خصوص پیشنهادات مطرح شده در این سفر، تأکید کرد: تأسیس یک شرکت خصوصی سرمایه گذاری خارجی در زنجان به محوریت مالزی، همکاری هیأت فرهنگی از استان و دانشگاه UIA مالزی برای تبادلات فرهنگی، تأسیس شرکت صنعت برق ایران در زنجان با مشارکت مالزی و همچنین ایجاد دفتر مشترک در زنجان به دنبال تأسیس مرکز تجاری ایران در مالزی، از جمله پیشنهادات مصوب شده این سفر به شمار می آید.
 
رئوفی نژاد افزود: سفر به مالزی در صورتی برای استان دستاوردهای لازم را به همراه خواهد داشت که پیگیریهای لازم در زمینه تحقق مصوبات این سفر انجام شود.
کد خبر 1111240

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =