سرپرست سازمان فنی و حرفه ای کشور از تشکیل کارگروه تخصصی سیاستگذاری آموزش نیروی کار مورد نیاز بازارهای بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرمحمد پرویز از تشکیل کارگروه تخصصی سیاستگذاری آموزش نیروی کار مورد نیاز بازارهای بین المللی در سازمان فنی و حرفه ای کشور خبر داد.

سرپرست سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: در راستای برنامه اعزام نیروی کار به بازارهای بین المللی کار و به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر بر اساس استانداردهای بین المللی بازار اشتغال، کارکارگروهی با حضور متخصصان و صاحبنظران این حوزه با هدایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تشکیل می شود.

پرویز تصریح کرد: در این کارگروه تخصصی نیازهای آموزشی برای اعزام نیروی کار به خارج از کشور، نیازسنجی حرفه های آموزشی مورد نیاز بازار بین المللی کار، چگونگی تدوین ریز سرفصلهای دروس دوره های مهارتی جهت ترجمه به زبان های خارجه و نیازسنجی استانداردهای آموزشی بر اساس استانداردهای بین المللی بررسی و پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای ایفای نقش و سهم خود برای حضور در عرصه بازارهای بین المللی آمادگی دارد تا با همکاری مراکز کاریابی بین المللی به تربیت نیروی انسانی جهت اعزام به خارج از کشور بپردازد.

این مقام مسئول در فنی و حرفه ای بیان داشت: یکی از راههای ورود کشور به عرصه فعالیتهای بین المللی و معرفی فرهنگ غنی اسلامی ـ ایرانی به جهان، حضور نیروهای متخصص و متعهد در بازارهای بین المللی کار است و سازمان در این راستا آماده همکاری برای تربیت نیروی کار جهت اعزام به خارج از کشور است.

سرپرست فنی و حرفه ای اظهار داشت: اگر می خواهیم مزیتهای رقابتی خود را در عرصه جهانی تقویت نماییم باید فاصله استانداردهای آموزشی را در زمینه محتوای دروس و تعیین صلاحیت حرفه ای با استانداردهای بین المللی کاهش دهیم.

پرویز گفت: در راستای ارتقای کیفیت آموزشهای فنی و حرفه ای، بازآموزی و ارتقای مهارت مربیان، علاوه بر مرکز تربیت مربی این سازمان، در 10منطقه کشور و همچنین محیط صنعت برنامه ریزی و اجرا می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تغییرات فناوری در محیط صنعت و مراکز تولیدی صورت می گیرد امسال موضوع بازآموزی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در صنایع اجرا می شود تا مربیان بتوانند دوره آموزشی خود را متناسب با آخرین تغییرات روز دنیا ارائه نمایند.

کد خبر 1114222

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =