میانگین زمان احداث پروژه های انبوه سازی در کشور پنج سال است

یزد - خبرگزاری مهر: رئیس انجمن صنفی انبوه ‌سازان استان یزد گفت: در حال حاضر میانگین زمان احداث پروژه های انبوه سازی در کشور پنج سال است.

به گزارش خبرنگار مهر در یزد، محمدمهدی شرافت ظهر پنج شنبه در دومین همایش تحول تا تحقق در پیشبرد صنعتی ‌سازی بخش مسکن با اشاره به ضرورت وجود سرعت و ارزانی در ساخت مسکن اظهار داشت: میانگین اتمام پروژه‌ های ساختمانی به دلیل ضعف مدیریت طولانی شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت رقابت در ساختمان‌ سازی افزود: برای صنعتی ‌سازی پروژه‌ ها باید کیفیت را در نظر گرفت و کیفیت معینی را تعیین کرد.

25 درصد مرگهای خاموش ناشی از کیفیت ساختمانهاست

استاد دانشگاه الزهرا (س) نیز در این همایش اظهار داشت: عامل 25 درصد مرگهای خاموش ناشی از گاز CO که در فصل سرما افزایش می‌ یابد، به دلیل مشکلات ساختمانی است.

جواد نوفرستی، عامل اصلی مرگهای خاموش ناشی از گاز CO را 73 درصد انسانی،‌ دو درصد کیفیت محصولات خانگی و 25 درصد نیز ناشی از مشکلات مربوط به ساختمان است.

وی افزود: اگر تلاش شود آمار مرگهای ناشی از 25 درصد مشکلات ساختمانی کاهش یابد، جان بسیاری از هموطنان از مرگ نجات می‌ یابد.

رئیس کارگروه پیشگیری از مرگهای خاموش جامعه ایمن تهران و مشاور انجمن صنایع لوازم خانگی ایران بر توجه انبوه ‌سازان به کیفیت طراحی و اجرای تاسیسات ساختمانی تاکید کرد و خواستار به ‌کارگیری تکنولوژی ‌های نوین گرمایشی در ساختمانها شد.

نوفرستی خاطرنشان کرد: حتی ریشه بسیاری از حوادثی که ظاهرا مقصر آن انسان است، به مشکلات اساسی و ساختاری ساختمانها باز می ‌گردد.

تکمیل پازل ایمنی ساختمانها نیازمند تکنولوژیهای نوین است

وی برای تکمیل پازل ایمنی ساختمانها به تکنولوژیهای نوین اشاره کرد و یادآور شد: می‌ توان با استفاده از تکنولوژی‌ های نوین گرمایشی، هم مقررات ملی ساختمان را رعایت کرد و هم ایمنی را تامین کرد به ویژه اینکه استفاده از این تکنولوژی سبب کاهش مصرف حامل‌ های انرژی می‌ شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس نیز در این همایش با تاکید بر تاثیر همایشها در هماهنگی امور و هموار کردن مسیر اظهار داشت: در صنعت ساختمان می ‌توانیم آمیزه ‌ای از سنت و صنعت داشته باشیم به طوری که آیندگان با افتخار از کارهای امروز یاد کنند.

علی‌اکبر اولیا، کیفیت در انبوه‌ سازی را ضروری دانست و ادامه داد: در بحث عمران و ساخت و ساز در لایحه پنجم ضعف‌ هایی وجود داشت که تلاش کردیم آن را برطرف کنیم و پیشنهاد آن را نیز به کمیسیون تلفیق دادیم.

دولت الگوهای مسکن زوجهای جوان را ارائه کند

وی از دولت خواست؛ الگوهای مسکن زوج‌ های جوان را ارائه داده و از انبوه‌سازان نیز تقاضا کرد در کارها مدیریت پروژه‌ها را در نظر بگیرند.

دومین همایش تحول تا تحقق در پیشبرد صنعتی‌سازی بخش مسکن از سوی انجمن انبوه‌سازان استان یزد و مجله جهان ساخت و ساز با حضور مدیران، نمایندگان مجلس و انبوه‌سازان در هتل باغ مشیرالممالک برگزار شد.

در این همایش همچنین پنل ‌هایی با حضور کارشناسان و مدیران ساختمان برگزار شد.

کد خبر 1114497

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =