اردبیل - خبرگزاری مهر: دو رشته جدید تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر در اردبیل، ایجاد یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی جدید در این دانشگاه، توسط شورای گسترش آموزش عالی کشور موافقت شده است.

بر اساس تصمیم شورای گسترش آموزش عالی، دانشگاه محقق اردبیلی مجاز است در رشته های آمار ریاضی در مقطع کارشناسی ارشد و جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی جدید دانشجو پذیرش کند.

پیش از این رشته های عرفان اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی کشاورزی و آب، مهندسی معماری و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی از سال تحصیلی 90 - 89 در دانشگاه محقق اردبیلی به سایر رشته های موجود اضافه شده بود.

با ایجاد این رشته ها، تعداد رشته های تحصیلی دانشگاه محقق اردبیلی به 98 رشته افزایش خواهد یافت که از این تعداد دو رشته در مقطع دکتری، 42 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 54 رشته در مقطع کارشناسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، همچنین پنج اختراع عضو هیأت علمی گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه مهندسی تجهیزات ورزشی در سازمان مخترعین کشور ثبت شد.

دستگاه ثبت حرکات ورزشی، دستگاه چربی سنج بدن، دستگاه ثبت فعالیتهای بدنی و انرژی مصرفی، دستگاه کامپیوتری نیرو سنج عضلات با کاربرد مختلف و دستگاه تقویت عضلات کف لگن از جمله اختراعات دکتر عباس معمارباشی بوده و هم اکنون به ثبت رسیده است.
 

کد خبر 1114525

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =