مشخصات كلي هواپيماي MD90 كه وزارت راه و ترابري در سال جاري قصدخريد 13 فروند از اين نوع هواپيماها را در دستور كار دارد، اعلام شد.

به گزارش اختصاصي خبرنگار اقتصادي"مهر"، قرار است شركت ايران اير تور در سال جاري 13 فروند هواپيماي MD90 ا به ناوگان خود بيفزايد، برهمين اساس خبرنگار مهر مشخصات كلي هواپيماي فوق را از سايت هاي مختلف خارجي جمع آوري كرده است .
براساس اين گزارش، دربررسي هاي انجام شده از ميان هواپيماهايي كه قابليت تقريبايكسان جهت مرتفع كردن نيازمسافران  را داشته اند هواپيماي MD90 انتخاب شده كه 1050 صندلي از رده خارج وحدود3800 صندلي جايگزين آن شده و به ناوگان هوايي كشور اضافه مي شود.
جزئيات بررسي اين هواپيما و جوانب ساير امور مربوطه در گزارشي به شرح ذيل است:
 مشخصات هواپيماي MD90 ؛ 
هواپيماي MD90  محصول خط توليدي مشترك در حاشيه سواحل كاليفرنيا است . اين هواپيما هواپيمايي با برد پروازي و بدنه متوسط است . هواپيماي فوق متعلق به هواپيماي جت دو موتوره است. اولين پرواز MD90  در 22 فوريه 1993 به انجام رسيد . پس از دريافت گواهينامه هواپيمايي كشور امريكا در اواخر سال 1994، اولين محصول توليد ساخته شده تحويل خطوط هوايي دلتا شد و در فوريه 1995 براي ارائه خدمات به مشتريان به پرواز درآمد و در آوريل  1995 به طور رسمي  وارد عرصه حمل و نقل هوايي شد .
در سيستم هاي الكتريك و الكترونيك و ناوبري آن از پيشرفته ترين قطعات استفاده شده به طوري كه در كابين همه نشان دهنده ها بصورت ديجيتال و شكيل تعبيه شده است.
موتور هواپيماي MD90  از دو موتور جت خانواده V2500 است. گفته مي شود كه موتور اين هواپيما قابليت كمي سوخت و عدم آلودگي صوتي محيط زيست و كاهش صدا را دارا است.
سيستم دستشويي آن از نوع مكشي است و سيستم موتور كمكي و هيدروليك و ترمز آن از آخرين تكنولوژي هواپيمايي استفاده شده است. اين هواپيما داراي گنجايش 172 صندلي جهت مسافران و محفظه بار به گنجايش 37 متر مربع و ظرفيت حدو.د چهار تن بار را داراست.براساس گزارش سايت هاي خارجي اين هواپيما در كليه شرايط آب و هوايي دنيا قابليت نشستن و برخاستن را دارد. پس از بررسي ها مشخص شد كه هواپيماي MD90 تا تاريخ آگوست 2004 سانحه اي نداشته است.
 ديگرمشخصات هواپيماي MD90 بدين شرح است: تعداد خدمه پرواز 7 نفر، ميانگين سرعت 812 كيلو متر، ماكزيمم گنجايش سوخت 104/22 ليتر، مصرف سوخت در هر ساعت 7/2 تن ، طول بال ها 107 متر، طول بدنه 152 متر، ارتفاع دم 29 متر و فاصله بين صندلي ها 80 سانتي متر است.
 ازسري هواپيماهاي MD90  هم اكنون 118 فروند در خطوط هوايي چين، عربستان، آمريكا ، ژاپن ، اسكانديناوي و برخي كشورهاي ديگر فعال هستند.
تاريخچه مختصري از شركت مك دونال داگلاس؛
داگلاس نام خود را با ساختن هواپيماهاي مسافري و هواپيماي جنگي سبك تجلي بخشيد درحالي كه مك دونال با ساختن جت هايي جنگي به اين تجلي نام دست يافت . مك دونال در سال 1899 در ايالت دنور كلورادو به دنيا آمد و در شهر لوئيس ميسوري اقدام به ساختن نخستين جت جنگي كرد. داگلاس نيز در سال 1892 در نيويورك به دنيا آمد و در شهر سانتامونيكاي كاليفرنيا نخستين هواپيماي مسافربري و هواپيماي جنگي سبك خود را طراحي و ساخت.
داگلاس در سال 22 جولاي 1920 و مك دونال در 6 جولاي 1939 شركت هاي خود را راه اندازي كردند؛ هردوي آنها اسكاتلندي تبار و از دانشگاه صنعت ماساچوست فارغ التحصيل شده اند و مدتي از زندگي شغلي خود را به عنوان سرپرست نهندسي در شركت هواپيما سازيGlenn.Martin سپري كرد.
در اوايل سال 1966 شركت هواپيماسازي داگلاس كه يكي از شركت هاي هواپيماسازي كاليفرنيا بود، به دليل صرف هزينه هاي زياد در راه اندازي و توليد هواپيماهاي مدل DC8 وDC9 ، منابع ماليش كاهش يافت، از اين رو هنگاميكه در دسامبر سال 1966 مديران داگلاس اقدام به مزايده شركت كردند، مك دونال در بهترين وضعيت اين پيشنهاد را برنده شد.
ادغام اين دوشركت در 28 آپريل 1967 رسميت يافت و جيمز اسميت مك دونال به مديريت عامل شركت منصوب شد.
در 29 آگوست 1970 هواپيماي DC10 از سري آخرين هواپيماهاي مسافري شركت داگلاس نخستين پرواز خود را به انجام رسانيد و بعد از تلفيق اين دو شركت با يكديگر كليه مدل هاي ساخته شده آنها تحت نام مك دونال داگلاس توليد و روانه بازار مصرف حمل و نقل مسافري شدند.
در 18 اكتبر 1979، DC9 مقلب به سوپر 80 با طراحي و ساخت بالها، موتورها و بدنه اي جديد نسبت به خانواده DC9  نخستين پرواز خود را به انجام رسانيد. پس از مدتي نيز DC تحت نام MD80 توليد شد كه جديد ترين عضو خانواده جت هاي دو موتوره بود. برهمين اساس توليد انواع جت هاي MD80 سنگ بنايي براي ساخت سري جديد هواپيماهاي پيشرفته MD90 شد.
به علت رشد روز افزون درخواست سفر با هواپيما بات ديدگاه هاي تجاري نياز به هواپيماهاي مسافربري هر روز بيشتر احساس مي شد، از طرفي رشد سريع شركت هاي هواپيما سازي در اروپا، فشار زيادي به كارخانجات هواپيماسازي آمريكا وارد ساخت. برهمين اساس مطالعات و اقدامات اجرايي كار ادغام در اول آگوست 1997 به صورت نهايي در آمده و با ادغام شركتهاي North American و McDonnell Douglas وBoeing  شركت جديدي تاسيس شد.
شركت مك دونال داگلاس در زمان ادغام با بوئينگ در نوع هواپيماي باريك پيكر كوتاه برد، داراي يك پروژه كامل طرحي شده در تاريخ 1994 تحت عنوان MD95 و يك هواپيماي ميان برد در خط توليد بنام MD90  بود كه از آوريل 1995 در حال تحويل به خريداران بود.
مديران شركت بوئينك پس از خريد سهام شركت فوق اعلام كردند كه نام هواپيماهاي MD95 وMD90 بايد عوض شود، برهمين اساس هواپيماي ءِ95 تحت عنوان بوئينگ 717 توليد و روانه بازار شد و از سوي ديگر توليدات هواپيماي  MD 90 نيز تا سال 2000 ادامه داشت.
مصالعه و بررسي مديران ارشد بوئينگ از ادامه ساخت MD90 و يا توقف آن بيشتر متوجه توقف توليد بودند زيرا طراحان قبلي خانوادهMD  آخرين حلقه زنجيره طرحي شده خود را MD90 قرار داده بودند درحاليكه طراحان بوئينگ 717 يك زنجيره طولاني و دامنه دار براي ساخت مدل هاي جديد طراحي كرده بودند.


 

 


 

کد خبر 111738

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =