فوریت طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی های دولتی بین روزنامه ها رد شد

مجلس شورای اسلامی به فوریت طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی های دولتی بین روزنامه ها رای نداد .

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز چهارشنبه بررسی یک فوریت طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی های دولتی بین روزنامه ها را در دستور کار داشتند.

از آنجا که به خواست دولت انحصار آگهی های دولتی به روزنامه ایران ارائه شده است ، نمایندگان مجلس با تهیه این طرح خواستار توزیع عادلانه آگهی های دولتی بین روزنامه ها شدند.

قبل از آغاز بررسی یک فوریت این طرح مهدی کوچک زاده نماینده تهارن و عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 57 قانون این طرح را دخالت قوه مقننه در کار قوه مجریه دانست.

وی گفت: طراحان طرح در مقدمه خود نسبت به وظیفه وزارت ارشاد در توزیع آگهی ها تاکید کردند بنابراین این از وظایف وزارت ارشاد است که درباره آگهی های دولتی تصمیم بگیرد.

محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه امروز را بر عهده داشت در پاسخ به کوچک زاده از وی خواست تا سخنان خود را ادامه ندهد زیرا محتوای اخطار وی را متوجه شده است اما کوچک زاده برای بیان تذکر خود اصرار داشت.

کوچک زاده با این توضیح که این طرح خلاف اصل 57 قانون اساسی است بررسی آن در مجلس را درست ندانست و تاکید کرد طراحان در این طرح صراحت دارند که توزیع آگهی ها از وظایف وزارت ارشاد است.

وی خطاب به نمایندگان گفت: والله این کار مملکت را به سرانجام نخواهد رساند.

ابوترابی فرد در پاسخ به اظهارات کوچک زاده با بیان اینکه اخطار را وارد نمی دانم ، گفت: بحث فعلی ما ناظر به محتوای طرح نیست و هم اکنون بحث یک فوریت مطرح است، اگر یک فوریت رای آورد و قصد بررسی محتوا را داشتیم اخطار شما قابل بررسی است.

ادامه دارد.

کد خبر 1120569

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =