تصویب سیاستهای تشکیل و تحکیم خانواده با تاکید بر پیشگیری از طلاق

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: سیاستهای تشکیل و تحکیم خانواده بر اساس اصول قانونی اساسی در رابطه با خانواده با تاکید بر پیشگیری از طلاق تهیه و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

بتول محتشمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شورای فرهنگی اجتماعی زنان اقدام به تهیه آیین نامه اجرایی این سیاستها کرده و از دستگاههای دولتی می خواهد نسبت به اجرای سیاستهای خانواده گامهای موثرتری بردارند.

وی اظهار داشت: از دیگر سیاستهای شورای فرهنگی اجتماعی زنان پیگیری تشکیل کمیته ملی خانواده است چرا که هم اکنون تشکیلات متمرکزی برای رسیدگی به امور خانواده نداریم.

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان تاکید کرد: مسائل خانواده فرادستگاهی و سازمانی است و نیاز است چنین تشکیلاتی برای برنامه ریزی و پیگیری مصوبه های مربوط به خانواده و ارزیابی و سنجش اجرای آنها تشکیل شود.

کمیته ملی خانواده تشکیل می شود

وی با اشاره به ارائه طرح کمیته ملی خانواده و تصویب کلیات آن در شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: هیئت دولت طرح کمیته ملی خانواده با ترکیب اعضا و اهداف را تصویب کرد.

محتشمی اظهار داشت: امیدواریم تشکیلات کمیته ملی خانواده هر چه زودتر بازنگری شود و این کمیته با انجام وظایف باعث بهبود جایگاه خانواده در ایران شود.

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه این شورا بررسی و بازنگری تشکیلات ملی امور زنان را در برنامه های خود دارد گفت: شورای زنان از نظر درون سازمانی اقدامات لازم را برای واکاوی در اساسنامه و شرح وظایف خود با هدف کارآمدی شورا انجام می دهد.

وی تاکید کرد: همچنین این شورا بر اساس تحقیقات انجام شده، نسبت به جایگاه امور زنان در بخش اجرا تاکید دارد و طرح ارتقا جایگاه تشکیلاتی زنان را تقدیم قوه مجریه کرده که در کمیته اجتماعی دولت در دست بررسی است.

کد خبر 1120677

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =