آلودگی آب تهران "شوی رسانه‌ای" بود

وزیر نیرو گفت: آب شرب تهران سالم است و موضوع آلودگی آن به نیترات "شوی رسانه‌ای" بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید نامجو امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آلوده بودن آب شرب تهران به ذرات نیترات که چند روز پیش توسط وزیر بهداشت مطرح شده بود، گفت: در تمام آبهای آشامیدنی نیترات وجود دارد، اما مهم حد مجاز نیترات موجود در آب است که باید کنترل شود.

وزیر نیرو افزود: 70 درصد منابع آب شرب تهران از آبهای سطحی تامین می شود که 100 درصد سالم است و 30 درصد آب تهران از آبهای زیرزمینی تامین می شود که در 7 درصد آنها نیتراتی بالاتر از حد مجاز وجود دارد، البته با مخلوط شدن با آبهای دیگر مشکل آن نیر رفع می شود.

به گفته وی، براساس معیارهای جدید جهانی، موضوعات تازه ای درباره بحث نیترات در آب مطرح است. به عبارت دیگر، اگر  میزان نیترات موجود در آب تا 100 پی پی ام باشد و در صورتی که آب شهرها آلودگی میکروبی نداشته باشد این آب سالم است.

نامجو همچنین درباره مشکلات تامین برق صنایع کشور، از هماهنگی و تشکیل جلساتی با وزارت صنایع در این خصوص خبرداد و گفت: در حال حاضر نیروگاههای کشور با تمام ظرفیت فعالیت می کنند.
 
وی ادامه داد: گرچه ذخایر راهبردی در بخش برق وجود ندارد، اما در صورتی که گرمای هوا خارج از عرف باشد و یا مشکلی ایجاد شود، با همکاری و هماهنگی مردم و رعایت الگوی مصرف تابستان به خوبی سپری خواهد شد. 
کد خبر 1120898

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =