انجمن دفاع از آزادي مطبوعات درباره‌ درگذشت زهرا كاظمي بيانيه اي صادر كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دربيانيه‌ اين انجمن با اظهار تاسف از درگذشت زهرا كاظمي آمده است: اين خبر درشرايطي منتشر مي‌شود كه موج جديد احضار، بازداشت و توقيف مطبوعات و روزنامه‌نگاران به گونه‌اي بي‌سابقه آغاز شده است.
نويسندگان اين بيانيه شرايط مرگ كاظمي را مبهم و سوال برانگيز قلمداد كرده و بااشاره به تشكيل كميته‌ تحقيق درباره علل مرگ زهرا كاظمي از سوي رياست‌جمهوري و توجه مجلس شوراي اسلامي به اين مساله، از خودداري دستگاههاي مسوول در دفن پيكر نامبرده به عنوان گامي مثبت يادكرده و آورده اند: اين اقدام هنگامي به نتيجه مي‌رسد كه كميته تحقيق با عضويت نهادهاي صنفي و سياسي روزنامه‌نگاران ايران در تمامي مراحل تحقيق تا گرفتن نتيجه‌ نهايي و اعلام گزارش آن به افكار عمومي حضور داشته باشد.
انجمن دفاع از آزادي مطبوعات همچنين آمادگي خود را براي مشاركت دركميته‌ مستقل تحقيق اعلام ‌كرده و از تمامي مراجع قانوني كشور ‌خواست با حساسيت فراوان و به دليل ابعاد انساني و بين‌المللي موضوع از هيچ كمكي در راه تشكيل اين كميته و همكاري سازنده براي دستيابي به حقيقت ماجرا و اعلام عوامل{احتمالي} مسئول آن دريغ نورزند.
اين انجمن در پايان مدعي شده است كه بازداشتهاي اخير روزنامه‌نگاران كه طي چند روز اخير شتاب مخاطره‌آميزي به خود گرفته است، در چارچوب تلاش براي تحت الشعاع قرار دادن كار رسيدگي به پرونده‌ زهرا كاظمي است.

کد خبر 11264

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =