اقشار كم در آمد  از  مسكن اجاره به شرط تمليك بهره مند مي شوند

زوجهاي جوان ، زنان سرپرست خانوار و اقشار كم در آمد و محروم جامعه از مزيت مسكن اجاره به شرط تمليك بهره مند مي شوند .

به گزارش خبر نگار اجتماعي خبر گزاري مهر وزير مسكن و شهر سازي  در همايش بهزيستي و نهضت خدمت رساني كه صبح روز پنج شنبه  به مناسبت فرارسيدن هفته بهزيستي در سالن همايش هاي  دانشگاه علوم پزشكي ايران برگزار شد ،  با بيان اين مطلب گفت : نبود  رفاه عمومي ،  بيماري مسري و خطرناكي است كه اگر رفع نشود آرامش تمامي افراد جامعه را از بين خواهد برد و در جامعه اي كه رفاه نسبي بين افراد آن توزيع  نشود ،  ميزان جرم و جنايت و بزهكاري افزايش يافته و در نتيجه رفاه همه آحاد جامعه نيز به خطر خواهد افتاد.

 عبدالعلي زاده با بيان اينكه مسكن مناسب نقش مهمي در رفاه و بهزيستي فردي دارد ، افزود : مسكن غير غير استاندارد يكي از عوامل موثر در ايجاد بزهكاري  ، كجروي ،  ناامني و از خود بيگانگي افراد به شمار مي رود  ، بنابر اين مشكلات اين قشر به گروههاي ديگر نيز سرايت كرده و كل جامعه را تحت تاثير قرار مي دهد .

 وي   گفت : فقر را نمي توان از طريق سياستهاي كار آمد در عرضه مسكن از ميان برد  ، ولي  مسكن نامناسب يكي از عواملي است كه مي تواند افراد را در معرض فقر و بيماري قرار دهد ، بنابر اين مي توان با انجام  اقداماتي از آثار بحرانهاي اقتصادي بر خانواده ها كاست .

وزير مسكن  افزود :   خريد مسكن از طريق اجاره به شرط تمليك از جمله  سياست هايي است كه  به منظور حمايت از زوجهاي جوان ، زنان سرپرست خانوار و اقشار كم در آمد و محروم اتخاذ شده است .  

عبدالعلي زاده  گفت : در اين ميان توجه ويژه دولت به تعاوني هاي مسكن كارمندي و كارگري موجب شد كه در سال 81 شرايط ويژه اي جهت تامين زمين و مسكن آنان در دستور كار سازمانهاي مسكن و شهرسازي استانها قرار گيرد ، وام مسكن كاركنان دولت نيز كه در سال 1382 به تصويب رسيد ،  نويد فعاليت جديدي براي تامين مسكن حقوق بگيران دولت است كه اميدواريم در مرحله اجرا با استقبال و همكاري هاي دولتي و عمومي روبرو شود .

وي با بيان اينكه سامان دهي و مديريت مسكن كار پيچيده و دشواري است كه براي اين منظور به مهارتهاي مديريت تجاري و فني و همكاري با متخصصان نياز است . 

وزير بهداشت نيزطي سخناني  در اين همايش  با بيان اينكه  چيزي كه از رفاه در اذهان پرورش مي يابد  با آن چه كه در جامعه مي بينيم تفاوت زيادي دارد  ، گفت : بايد  اهداف خود را بصورت روشن و با اعداد و ارقام مشخص كنيم  و اگر ادعاي برطرف كردن مشكلات مردم را داريم بايد خدمت رساني شايسته و به جايي را انجام دهيم و با سياست گذاران شفاف صحبت كنيم.

دكتر مسعود پزشكيان افزود :  در صورتيكه وظايف روشن نشود ،  نمي توان مسئوليتي را از كسي خواست و هنگاميكه مسئوليت به چند نفر محول شود ، مشكلات به قوت خود باقي مانده و هيچ فردي پاسخگو نخواهد بود 

 

 

 

کد خبر 11269

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =