مديريت هشت سال دفاع مقدس مرهون تدابير بي بديل امام خميني (ره) است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با صدور بيانيه اي با يادآوري 27 تير سالروز پذيرش قطعنامه 598، خواستار تامل بيشتر آحاد مردم و به ويژه نسل جوان و فرهيختگان در زمينه دوران هشت سال دفاع مقدس شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در اين بيانيه آمده است: مطالعه صدها عمليات بزرگ، متوسط و كوچك كه توسط رزمندگان اسلام به منظور بيرون راندن متجاوزين و اشغالگران به انجام رسيد، از آنچنان پهنه و گستره اي برخوردار است كه بدون ترديد به عنوان فرازي مهم از تاريخ اين كشور محسوب مي شود.
اين بيانيه مي افزايد: در هشت سال دفاع مقدس جمهوري اسلامي ايران توانست با وجود نابرابري تسليحاتي نسبت به دشمنان، سالهاي طولاني جنگ تحميلي را به بهترين نحو مديريت نمايد، كه بدون شك سهم عمده اين امر حياتي مرهون تدابير بي بديل حضرت امام خميني (ره) است.
در بخشي از اين بيانيه خاطرنشان شده است: حماسه جنگ و صلح ملت بزرگ ايران هر چند در هياهوي غوغاسالاران و صاحبان قدرت هاي جهاني، همچنان در پرده قرار داد، اما سرانجام با افشاي ماهيت رژيم هاي مليتاريستي و جنگ طلب، كه هم اينك نيز آرامش را از جهانيان سلب كرده اند، حقيقت نمايان شد و جهان به عظمت و بزرگي، صبر و مقاومت و ايثار زنان و مردان اين سرزمين پي برد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين بيانيه ضمن گراميداشت ياد و خاطره بنيانگذار نظام اسلامي ايران، كه بحران وارده را به خوبي كنترل و هدايت نمودند، بطوريكه دشمن مجبور به ترك و فرار از مناطق اشغالي شد، آمده است: با توجه به صف طويل دشمنان از يك سو رژيم بعث عراق و از سوي ديگر ارتجاع منطقه و قدرتهاي بلوك شرق و غرب و در راس همه آنها آمريكا، اگر تلاش، ايثار، شجاعت رزمندگان اعم از بسيجيان قهرمان، ارتشيان و پاسداران نبود چه بسا همچون گذشته دردآور تاريخ اين سرزمين، بار ديگر بر اثر اين هجمه بخش هاي ديگري از خاك ايران عزيز به يغما مي رفت.
اين بيانيه مي افزايد: تجربه جنگ تحميلي، بيانگر توانمنديهاي ملت بزرگي است كه در وقت خطر در برابر هر قدرتي، توان ايستادن و مقاومت را خواهد داشت.

کد خبر 11282

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =