پذيرش قطعنامه براي حفظ نظام بود

بعد از هشت سال دفاع مقدس و رويارويي همه قدرتهاي بزرگ دنيا در برابر ايران ، ملت با اتكاي به ايمان و ايثار و ازخودگذشتگي توانست در برابر تجاوزكاران بايستد .

حميد رضا حاج بابايي نماينده مردم همدان درمجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار گروه دفاع مقدس خبرگزاري " مهر" پيرامون قطعنامه 598 گفت:.

 آمريكا بعنوان حامي درجه يك صدام و بدنبال آن شوروي سابق و هنچنين كشورهاي اروپايي با تمام توان وارد صحنه شدند تا از پيروزي قاطع ملت ايران جلوگيري كنند .  آمريكا با حمله به هواپيماي ايرباس ايران نشان داد كه براي ايستادن جلو مقاومت ملت ايران به هرجنايتي دست خواهد زد . در اين صحنه هاي حساس بود كه دنيا آشكارا از صدام دفاع كرد . امام راحل براي حفظ اصل نظام كه خود ايشان فرموده بودند از واجبات است با مشورت و كارشناسي كارشناسان نظامي  و سياسي به اين نتيجه رسيدند كه عليرغم ميل باطني،  قطعنامه را بپذيرند و به تعبير خود جام زهر را بنوشند ، كه اين كاسه زهر براي جلوگيري از ضربه به نظام در برابر آمريكا بود .

وي افزود: به نظر من مهمترين دليل پذيرش قطعنامه 598 از سوي حضرت امام حفظ ابهت نظام و حفظ نظام جمهوري اسلامي ايران بود . بايد توجه داشت كه نوشيدن جام زهر از سوي امام درجايگاه قدرت و مبارزه با ذلت و حفظ استقلال نظام بود .

 عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي پذيرش قطعنامه ازسوي امام (ره) را بدليل فشار اطرافيان ندانست و تصريح كرد: اين سخن كذب محض است ،  پذيرش قطعنامه از سوي امام به دليل فشار اطرافيان نبود. چون امام خود داراي درايت و ذكاوت خاصي در اين زمينه بود . پذيرش قطعنامه از سوي امام بهانه ادامه دادن جنايات آمريكا را از بين برد .

حاج بابابي در پايان تصريح كرد : پذيرش قطعنامه با توجه به آمادگي صددرصد ملت ايران براي مبارزه با تجاوزكاران بود .پذيرش قطعنامه 598 مثل صلح حديبيه بود كه فتح المبين انقلاب اسلامي بود . حضرت امام با مجاهدت خود حركتي كردند كه آينده نظام را تثبيت كرد .

 

کد خبر 11304

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =