سازمان حمایت اعلام کرد: نظر به اعمال سیاستهای نظارتی مبنی بر ساماندهی و تنظیم بازار کالا و خدمات، یک شرکت توزیعی عمده شکر به دلیل فروش تولیدات داخلی بالاتر از قیمت مصوب به پرداخت 10 میلیارد ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، حسب شکایت شاکی خصوصی علیه یک شرکت توزیعی شکر دایر بر گرانفروشی، موضوع در دستور کار بازرسان ویژه این سازمان قرار گرفت.

پس از تحقیقات مقدماتی و بررسی مدارک و مستندات موجود مشخص شد علیرغم اینکه محصول شکر در زمان بررسی، جزء سبد حمایتی و دارای نرخ تثبیتی و سراسری و مشمول یارانه بوده است، اما شرکت موصوف به هر دلیل مانند فروش مدت دار، اقدام به عرضه شکر بالاتر از نرخ مصوب کرده است.

براین اساس، طبق مواد 2 و 54 تعزیرات حکومتی، پرونده ای در این خصوص تنظیم و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد. این درحالی است که با توجه به محتویات موجود در پرونده و انجام تحقیقات تکمیلی توسط  شعبه بدوی رسیدگی کننده، تخلف انتسابی محرز و شرکت متخلف به پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

پس از اعتراض محکوم علیه به رای صادره، مجدد پرونده در شعب بدوی و عالی تجدیدنظر تعزیرات حکومتی رسیدگی و تخلف وارده تایید و در نهایت براساس رای صادره شعبه 2 عالی تجدیدنظر، شرکت متخلف جمعا به پرداخت 10 میلیارد و 747 میلیون و 941 هزار ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شد.

کد خبر 1138870

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =