احداث بیمارستان جدید قلب / 200میلیون تومان؛ هزینه ایجاد هر تخت

رئیس مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی از احداث بیمارستان 300 تختخوابی با 600 میلیارد ریال اعتبار در محل بیمارستان شهید رجایی خبر داد و گفت: برای راه اندازی هر تخت قلب و عروق به طور میانگین 200 میلیون تومان نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فریدون نوحی در پایان بازدید وزیر بهداشت و هئیت همراه از بخشهای مختلف بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی هدف از احداث این بیمارستان را افزایش بیماریهای قلبی و عروقی و مراجعات زیاد بیماران به این بیمارستان عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات فعلی بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی، نداشتن امکان نگهداری از همراه بیمار است.

نوجی با بیان اینکه 623 تخت برای این بیمارستان مصوب شده که در حال حاضر 571 تخت آن فعال است، ادامه داد: از هزار و 770 نفر عضو تشکیلاتی که مصوب این بیمارستان است فقط هزار و 514 نیرو در بیمارستان شهید رجایی فعال هستند.

وی با اشاره حضور 86 عضو هیئت علمی که شامل 13 استاد، 23 دانشیار و 51 استادیار در این بیمارستان است، افزود: در حال حاضر 199 دستیار و فلو در این مرکز در حال تحصیل هستند که بر همین اساس به ازای هر دو تخت یک پزشک به بیماران سرویس می دهد.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید رجایی خواستار توجه وزیر بهداشت نیازهای این بیمارستان شد و گفت: خرید یک دستگاه آنژیوگرافی اطفال با 15 میلیارد ریال اعتبار، جایگزینی دو دستگاه آنژیوگرافی بالغین 30 میلیارد ریال و جایگزینی سه دستگاه پزشکی هسته ای در این بیمارستان در اولویت برنامه های ما قرار دارد که تامین آنها نیازمند مساعدت وزارت بهداشت است.

کد خبر 1140782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =