شورایعالی امور ایرانیان خارج از کشور در مورد اظهارات روز گذشته نماینده مردم تهران در مجلس پیرامون حاشیه های همایش ایرانیان خارج از کشور بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه آمده است: به دنبال برگزاری موفق همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور که باعث عصبانیت دشمنان قسم خورده ایران اسلامی شد و پوشالی بودن ادعای انزوای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت، اتهاماتی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از سوی یک نماینده مطرح شد که ضمن احترام به جایگاه مجلس محترم، نکات ذیل برای تنویر افکار عمومی اعلام می شود. 

1- به منظور اجرای مصوبه شماره 2235/28789 مورخ 4/9/1382 هیئت محترم وزیران و بند «الف» ماده 127 قانون برنامه چهارم توسعه کشور، آئین نامه اجرایی شورایعالی امور ایرانیان خارج از کشور در 14 ماده مصوب شد و این مصوبه از تاریخ 5/12/1383 لازم الاجرا شد. همچنین در جلسه مورخ 3/2/1385 هیئت وزیران به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، طی مصوبه شماره 11028/ت 34934ه مورخ 9/2/1385 تصریح شد که در بند «2» مصوبه فوق الذکر عبارت « وزارت امور خارجه» به عبارت « نهاد ریاست جمهوری» تغییر یابد. بنابراین جای طرح این سئوال باقی می ماند که نماینده محترم این مستندات بدیهی را با چه هدفی نادیده گرفته است.

2- نماینده محترم که ادعا کرده « این همایش که به نام ایرانیان خارج از کشور تشکیل شد و باعث وهن نظام شد و اتفاقاتی افتاد که دون شأن نظام جمهوری اسلامی است» مشخص نکرده کدام بخش از برنامه های همایش باعث شده که اینگونه دستاوردهای فاخر آن را زیر سئوال ببرند. آیا زیر سؤال بردن بزرگترین تجمع متخصصین ایرانی در طول تاریخ کشورمان، آن هم در سطح بسیار عالی علمی چه سودی برای کشور عزیزمان دارد؟ آیا حضور 8/9 درصد میهمانان با مدرک فوق دکتری و 9/54 درصد آنان با مدرک دکتری در این همایش که پس از سالها دوری از سرزمین مادری با عشق به میهن عزیز و اسلامی سختی و رنج راه طولانی را بر خود هموار نموده­ و با شور و شوق خدمت به کشورشان به این همایش آمدند و اشک شوق ریختند، باعث سرافرازی نظام اسلامیمان نیست؟

آیا حضور دانشمندان و اساتید ایرانی از بزرگترین و برترین دانشگاههای جهان که در واقع به آن دانشگاه­ها وجاهت علمی بخشیده­اند نشانه موفقیت و موجب مباهات نیست؟ چرا یک جریان خاص، گردهمایی اساتید و نخبگان علمی ایران از یکصد دانشگاه برتر جهان را که در واقع نمایش قدرت ایران اسلامی در عرصه های علمی دنیا قلمداد می شود را اینگونه مورد هجمه قرار می دهند؟

3- نماینده محترم در صحبتهای خود مدعی شده « بسیاری از کسانی که در این همایش حضور داشتند مجرم بودند و اگر به صورت عادی وارد ایران می شدند باید به دستگاه قضایی و وزارت اطلاعات پاسخ می دادند» و نیز «در این همایش ساواکی­ها را دعوت کرده­اند» که ضمن اعلام تأسف شدید از طرح این اتهامات از تریبون مقدس مجلس و پوزش از میهمانان شرکت کننده در همایش، اعلام می­گردد که میهمانان توسط کمیته علمی همایش مرکب از رؤسای دانشگاه­ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، چهره­های ماندگار، نمایندگان وزارتخانه­ها و دستگاه­های مرتبط و از بین بیش از ده هزار نفر انتخاب شده اند.

چرا نماینده محترم در این خصوص به کلی گویی بسنده کرده و به بیان مصداقها نپرداخته­ است. آیا طرح این اتهامات جز با قصد تخریب و تشویش اذهان عمومی با هدف دیگری می تواند صورت گرفته باشد؟

4- نماینده محترم در سئوال خود مطرح  کرده «شب همایش اینها در هتل مشروب صرف کردند... در آن همایش رقص مختلط برگزار نشد؟» در این خصوص باید اعلام کرد که طرح چنین موضوعی درباره برگزاری یک همایش بزرگ و موفق در«ام القرای جهان اسلام» موضوعی انحرافی و بیش از تخریب دولت، توهین آشکار به نظام جمهوری اسلامی است. اتهامات مطرح شده آنقدر سخیف و بی اساس بوده که نیازی به توضیح بیشتر در این خصوص دیده نمی­شود. البته ایشان باید از میهمانان همایش و مردم ایران به خاطر طرح این اتهامات و دروغ پراکنی عذرخواهی کند.

5- در خصوص ادعای هزینه 50 میلیارد تومانی شورا یادآوری این نکته حایز اهمیت است که از دیرباز دستگاه­های نظارتی به طور معمول به بررسی مسایل مالی پرداخته و می پردازند و این شورا نیز آمادگی کامل خود را برای بررسی هزینه­ها توسط نهادهای نظارتی اعلام می دارد. ضمن تکذیب ادعای مذکور به این نماینده محترم توصیه می شود نسبت به سخنانی که با استفاده از فرصت حضور در خانه ملت ایراد می کنند دقت و توجه بیشتری به خرج دهد.

شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اظهار تأسف مجدد از طرح موارد بی پایه و اساس این نماینده مجلس اعلام می دارد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به لطف هدایتهای مقام معظم رهبری جزو آزادترین نظامها بوده وبه واقع آزادی بیان در آن در بالاترین درجه وجود دارد لذا نباید با استفاده از برخی مصونیتها و گفتن حرفهای بی اساس و کذب با دشمنان قسم خورده نظام همسو و یک صدا شد.

بحمد الله دستاوردهای همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور بسیار فراتر از آن است که عده­ای با طراحی پروژه تخریب و با تنگ نظری و کج سلیقگی بخواهند این دستاوردها را کوچک و بی اهمیت نشان داده و حتی کلیت آن را زیر پا بگذارند. مردم شریف ایران بسیار هوشیارند و به رقم جنجالها، حقایق را خوب می­دانند.

شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ریاست محترم جمهوری اسلامی در پیشبرد وظایف محوله که همانا حمایت کامل از ایرانیان مقیم خارج از کشور است از هیچ تلاش و کوششی فروگذاری ننموده و بدون اعتنا به جو سازیها به طور شبانه روزی به انجام وظایف خود خواهد پرداخت.

خبرگزاری مهر آماده انعکاس نقطه نظرات نمایندگان محترم مجلس در این زمینه است.

کد خبر 1143364

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha