انتشار "پروانه ای از متن خارج می‌شود"

مجموعه شعر"پروانه ای از متن خارج می شود" سروده علیرضا عباسی برای دریافت مجوز راهی وزارت ارشاد شد.

علیرضا عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جدیدترین وضعیت کتاب "پروانه‌ای از متن خارج می شود" گفت: این کتاب چندی پیش توسط نشر آهنگ دیگر برای دریافت مجوز به ارشاد  رفت که چند مورد تغییر و اصلاح را اشاره کردند.من هم پس از اعمال این تغییرات باردیگر کتاب را برای دریافت مجوز به ارشاد فرستادم.

وی با اشاره به اینکه 4 ماه از ارسال نسخه جدید کتاب به ارشاد می گذرد بیان کرد: در این کتاب حدود 60 شعر کوتاه، بلند و طرح با مضمون اجتماعی و انسانی آمده است. 

این شاعر با اعلام اینکه دو کتاب دیگر آماده چاپ دارد که انتشار آنها را موکول به چاپ "پروانه ای از متن خارج می شود" کرده است، توضیح داد: پس از انتشار مجموعه "پروانه ای از متن خارج می‌شود" در نظر دارم مجموعه دیگری از شعرهایم که از لحاظ قالب و مضمون به کتاب نخست نزدیک است و در آن ترکیبی از طرحها و شعرهای کوتاه و بلند آورده می شود، به ناشر بسپارم.
 
عباسی افزود: همچنین کتابی با نام "میل هنری اندیشه" شامل چند مقاله نظری از جمله "رابطه و ضرورت مخاطب"، "شناخت المانهای روشنفکری در شعر"، "نونگری و نواندیشی" تدوین کرده ام که ویرایش نهایی آن را انجام می دهم. چاپ این کتاب نیز منوط به چاپ نخستین مجموعه شعرم است.
 
این منتقد ادبی در پایان گفت: این کتاب همچنین شامل 4 نقد ادبی است که از بین بیش از 60 نقدی که در محافل ادبی و مطبوعات نوشته ام انتخاب شده است. این نقدها بیشتر بر روی  آثار داستانی و شعرها نوشته شده است.
کد خبر 1143724

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =