موازیکاری در حوزه فرهنگ یک ضعف است

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: سید دادوش هاشمی نبود متولی خاص در باب مسائل فرهنگی و موازیکاری در این بخش را یک ضعف دانست.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی شب گذشته در نشست با تشکلهای دانشجویی استان که در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: داشتن دیدگاه ها و نظرات فراوان از اقتضائات سن جوانی است و ما نیز از این دیدگاه ها و نقطه نظرات استقبال کرده و می کنیم.

وی ادامه داد: فکر یک انسان محدود است اما هرچقدر فکرها و ایده ها فراوان باشد به سمت توسعه و بالندگی استان گام بر خواهیم داشت.

هاشمی تصریح کرد: برای ارائه پیشنهادات برای دور سوم سفر هیات دولت به استان از طرق مختلف به تمام مردم استان کرمانشاه اعلام کردیم که ایده ها و دیدگاه های خود را برای ارائه پیشنهاد به رییس جمهور در جریان سفر سوم خود به استان ارائه دهند، اما تنها دیدگاه ها و پیشنهادات اندکی را از مردم استان دریافت کردیم و این نشان می دهد که جامعه ما به دنبال این نیست که برای حل مشکلات و معظلات احساس مسئولیت کند .

استاندار کرمانشاه، اظهارداشت: ما ایده های خوبی داریم اما شاید جرات و توان بیان آن را نداریم، ایده ها هر چند کوچک هم باشند باید جرات بیان و مطرح کردن آن را داشته باشیم.

میزان سرمایه گذاری در پنج سال اخیر 127 درصد رشد داشت

هاشمی در ادامه به خدمات دولت های نهم و دهم در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت:میزان سرمایه گذاری در استان در طول پنج سال اخیر 127 درصد رشد داشته است، صادرات کالاهای غیر نفتی از استان 6.5 برابر شده است، احداث شهرک های صنعتی در استان 3.7 برابر رشد داشته است، میزان ذخیره سازی سیلوهای استان در این پنج ساله نسبت به دوره مشابه آن هفت برابر شده است .

وی ادامه داد: همچنین در پنج ساله اخیر تعداد تخت های بیمارستانی استان دو برابر، تولید برق در استان سه برابر، آسفالت راه های روستایی دو برابر و تعداد شاغلین در بخش صنعت استان هفت برابر شده است .

هاشمی به مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پروژه های مسکن مهر استان به صورت سه شیفته مشغول کار هستند و طی نه ماهه اخیر رتبه مسکن مهر استان 15 پله ارتقا داشته است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نبود یک متولی خاص در باب مسائل فرهنگی اشاره و آن را یک ضعف دانست و اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از دستگاه ها و سازمان های مختلف همچون سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، سپاه پاسداران، دانشگاه ها و ارشاد اسلامی خود را متولی برنامه های فرهنگی می دانند، اما در این بین گاها ممکن است که موازی کار صورت گیرد .

هاشمی در ادامه خطاب به نمایندگان تشکل های دانشجویی استان، گفت: هر تشکل دانشجویی که طرح فرهنگی خاصی دارد می تواند ظرف مدت دو هفته آینده طرح خود را به حوزه معاونت سیاسی استانداری کرمانشاه ارائه دهد .

در ادامه این مراسم نمایندگان تشکل های دانشجویی جامعه اسلامی دانشگاه رازی کرمانشاه، بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه ،بسیج دانشجویی آموزشکده فنی و حرفه ای پسران کرمانشاه، بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان ،اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان ،بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استان، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ،بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه ،تشکل دانشجویی مصباح دانشگاه آزاد کرمانشاه ، تشکل دانشجویی انتظار دانشگاه آزاد کرمانشاه، تشکل دانشجویی اندیشه سبز دانشگاه آزاد کرمانشاه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف پرداختند.

کد خبر 1144002

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha