اشتغالزایی امسال از مرز 1.1 میلیون نفر می‌گذرد

وزیر کار و امور اجتماعی با اعلام اینکه 1.1 میلیون فرصت شغلی جدید مصوب شورای عالی اشتغال در سالجاری ایجاد می‌شود، گفت: من به ایجاد فرصتهای بیشتر از 1.1 میلیون نیز خوشبینم.

عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفتگو با مهر در خصوص برنامه های دولت برای ایجاد 1 میلیون و 100هزار فرصت شغلی جدید در سالجاری که توسط شورای عالی اشتغال مصوب شده است، گفت: در این زمینه برای ایجاد 1.1 میلیون شغل در سال یک برنامه ای تدوین شده است.

وزیر کار و امور اجتماعی اظهار داشت: با توجه به برآوردی که از مجموعه عملکرد دستگاه‌های مختلف و استانها داریم فکر می کنم که این 1.1 میلیون فرصت شغلی در سال 89 ایجاد می شود.

شیخ الاسلامی با تاکید بر اینکه حتی من خوشبین هستم که از این سطح هم ما تجاوز کنیم و بیشتر از 1 میلیون و 100هزار فرصت شغلی را نیز ایجاد کنیم، تصریح کرد: برنامه های اشتغالزایی دولت که از طریق شورای عالی اشتغال مصوب می شود با همکاری همه مدیران، عوامل دست اندرکار و دستگاهها تحقق خواهد یافت.

وی در این زمینه که آیا تحریمها در فضای کار و تولید و افزایش نرخ بیکاری تاثیر گذار است؟ گفت: نمی توان گفت بی اثر است چرا که تحریم ها اثر مختصری در ایجاد اشتغال و روند افزایش نرخ بیکاری دارد.

وزیر کار افزود: اما اینکه ما نگران وضع تحریم باشیم و این مانعی باشد که ما را از انجام حرکت و فعالیت باز دارد، اینگونه نیست.

شیخ الاسلامی پیش از این از ایجاد 500 هزار فرصت شغلی جدید در نیمه نخست سالجاری نیز خبر داده بود.

کد خبر 1161799

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =