سازمانهای مردم نهاد آمریکا درپی ارتباط با ایران/ تحریم اثری ندارد

یک روزنامه غربی گزارش داد که تلاش گروهها و نهادهای مردمی آمریکا برای ارتباط با ایران نشان می دهد که تحریم هیچگاه برای منزوی کردن یک کشور موثر نبوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه کریستین ساینس مانیتور با اشاره به سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به نیویورک می نویسد: گروهها و سازمانهای غیر دولتی(NGOs) در آمریکا تلاش دارند با ایران تماس و ارتباط بیشتری برقرار کنند. سازمانهای غیردولتی آمریکا به دلیل تحریم های موجود نمی توانند در ایران فعالیت کنند اما امیدوارند به منظور فعالیتهای بشردوستانه بتوانند مجوز کار را از دولت اوباما بگیرند.

این گزارش می افزاید دربسیاری از مواقع زمان پاسخ به درخواست سازمانهای غیردولتی برای کسب مجوز فعالیت در ایران طولانی می شود، اما در گذشته مواردی بوده که به طور موقتی مجوزهایی برای این سازمانها داده شده است. 

"رابرت فادل" از مسئولین یک سازمان غیر دولتی با اشاره به بی تاثیر بودن تحریم های اعمال شده می گوید: تاریخ سیاست خارجی نشان داده که تحریم ها در منزوی نمودن و یا محدود کردن کشور تاثیر زیادی نداشته است و بهترین راه برای رفع اختلاف روشهای دیپلماتیک و ارتباطات مردم با مردم می باشد. 

کد خبر 1163854

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =