شهرستانهای تهران - خبرگزاری مهر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند گفت: طبق برنامه ریزیهای انجام شده مقرر بود تا دیگر هزینه های جشنواره فیلم طریقت با مساعدت شهرداریهای شهرستان دماوند تامین شود اما تا امروز هیچ اعتباری از نهادهای مذکور به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند نرسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر در دماوند، رمضان بصیرت ظهر سه شنبه در نشست هماهنگی جشنواره سیب سرخ و فیلم کوتاه طریقت طی سخنانی خاطرنشان کرد: جشنواره سیب دماوند هر ساله در این شهرستان برگزار می شد اما امسال و به پیشنهاد نماینده مردم رودهن، دماوند و فیرزوکوه در مجلس شورای اسلامی جشنواره استانی فیلم کوتاه و عکس طریقت نیز در قالب جشنواره مذکور برگزار می شود.

این مسئول از ارسال 230 فیلم و 140 عکس به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و افزود: تا کنون 230 فیلم کوتاه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که در بازبینی نخست 40 فیلم برگزیده در دو سالن فیلم "وصال" رودهن و "کوثر" دماوند به اکران گذاشته خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه تنها یکی از فیلمهای ارسالی به جشنواره با موضوع سیب تهیه شده است، عنوان کرد: در میان آثار ارسالی در قالب فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره تنها یک فیلم کوتاه هشت دقیقه ای، با موضوع  سیب و ساخته هنرمند دماوندی وجود دارد اما در خصوص آثار عکس هنرمندان استان موارد بیشتری در خصوص این موضوع به چشم می خورد.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در خصوص نحوه تامین هزینه های این جشنواره خاطرنشان کرد: هزینه ای برآورد شده جهت برگزاری جشنواره فیلم و عکس طریقت 43 میلیون تومان بود.
 
بصیرت ادامه داد: با پیگیری های انجام شده اعتباری بالغ بر 25 میلیون تومان از محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تامین شده که مبالغ یاد شده به برگزاری مراسم، هزینه داوران و هدایای برندگان اختصاص خواهد یافت.
 
این مسئول پیرامون دیگر منابع تامین هزینه های این جشنواره گفت: بر طبق برنامه ریزیهای انجام شده مقرر شده بود تا دیگر هزینه های جشنواره فیلم طریقت با مساعدت شهرداری های شهرستان دماوند تامین شود اما تا امروز هیچ اعتباری از نهادهای مذکور به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند نرسیده است.
کد خبر 1164236

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =