برگزاری همایش ملی پایانه ها و بازارچه های مرزی در ایلام

ایلام - خبرگزاری مهر: معاون برنامه ریزی استانداری ایلام گفت: همایش ملی پایانه ها و بازارچه های مرزی در آذرماه سال جاری در محل دانشگاه ایلام برگزار می شود.

حشمت الله عسکری در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: این همایش با عنوان فرصت ها وچالش ها با همکاری استانداری و دانشگاه ایلام وتعدادی از دستگاه های اجرایی استان تشکیل می شود.

وی اضافه کرد: فرصت های کار آفرینی در بازارچه های مرزی، بازاریابی در بازارچه های مرزی، نقش پایانه ها و بازارچه های مرزی در توسعه صنعت گردشگری، توسعه پایانه های مرزی در فرایند خصوصی سازی، جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه پایانه های مرزی، نقش نمایشگاه های ملی و بین المللی در توسعه پایانه های مرزی، امنیت بازارچه و پایانه های مرزی از برخی محورهای همایش است.

عسکری اضافه کرد: ترسیم چشم انداز بازارچه ها و پایانه های مرزی در برنامه پنجم توسعه و بررسی قواعد پولی و ارزی در پایانه ها و بازارچه های مرزی نیز در این همایش مورد بررسی قرارمی گیرد.

وی تصریح کرد: بررسی نقش اشتراکات فرهنگی در توسعه بازارچه های مرزی و نقش بازارچه های مرزی در توسعه تعاونی های مرزنشین نیز از محورهای موردبحث وگفتگو در راستای تصمیم گیری ها در این همایش خواهد بود.

عسگری در ادامه همچنین گفت: جایگاه پایانه های مرزی در توسعه صادرات، نقش استانداردها در پایانه های مرزی و درآمدهای ملی و منطقه ای در پایانه مرزی نیز از محورهای دیگراین همایش خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این همایش در تاریخ های 9 و 10 آذرماه 1389 برگزار می شود و علاقمندان می توانند مقالات خود را در زمینه های فوق تا 30 مهر به آدرس: ایلام، بانگجناب، دانشگاه ایلام ارسال کنند.

کد خبر 1164385

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =