نقش ارتباطات فضایی در توسعه پزشکی از راه دور بررسی می شود

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی از راه دور از برگزاری همایش "پزشکی از راه دور و ارتباطات فضایی" به مناسبت هفته جهانی فضا خبر داد و گفت: این همایش یک روزه فردا 14 مهرماه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر لیدا فدایی زاده با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این همایش تشریح مصارف مختلف ارتباطات ماهواره ای و روشهایی است که از طریق آن می توان مشاوره های پزشکی را انجام داد.

وی با اشاره به استفاده از ارتباطات ماهواره ای در سیستم های متحرک اظهار داشت: به عنوان مثال برقراری ارتباط با واحدهای متحرک مانند آمبولانسهای مجهز به خدمات تله مدیسین از طریق ارتباطات ماهواره ای در مواقع بحرانی بسیار کارساز خواهد بود.

دبیر اجرایی همایش پزشکی از راه دور و ارتباطات فضایی با اشاره به تاثیرات تله مدیسین بر سیستم بهداشتی و درمانی، گفت: در همایش امسال به صورت مشخص بر نقش ماهواره در برقراری سیستم تله مدیسین خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به مباحثی که قرار است در این همایش مطرح شود گفت: نقش ماهواره در توسعه پزشکی از راه دور و چالشهای موجود، نقش ارتباطات فضایی در بحرانهای پزشکی، پزشکی از راه دور مبتنی بر ارتباطات ماهواره ای، استفاده از مخابرات ماهواره ای در توسعه خدمات پزشکی از راه دور، طرح مپاد، نقش سامانه های فضایی در پایش و تستهای پزشکی از راه دور، استفاده از ارتباطات فضایی در اورژانس در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

همایش پزشکی از راه دور و ارتباطات فضایی روز 14 مهرماه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود و دارای امتیاز بازآموزی برای کلیه رشته های پزشکی و پیراپزشکی است.

کد خبر 1164427

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =