سختکوشی در جامعه‌ای که کار ارزش است محقق می‌شود

فیلسوف سیاسی معاصر معتقد است فرهنگ و محیط اجتماعی می‌تواند سختکوشی و یا تن‌پروری را اشاعه و تشویق کند. هنجارها و ضوابط اجتماعی و مقررات وضع شده در یک اجتماع می‌تواند به طور آشکار و نهان سختکوشی و تن‌پروری را باعث شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، توماس پاگ  فیلسوف معاصر در گفتگو با سایت "گفتگو با فیلسوفان" دیدگاه خود را درباره عوامل مؤثر بر مهارت افراد بیان کرده است.

پاگ معتقد است که سطح مهارتی تا میزانی در کنترل انسان قرار دارد. انسان می‌تواند با سعی، تمرین و ممارست مهارت سخنوری و شعبده بازی را پیدا کند.

این موضوع که تا چه اندازه و تا کجا شخص می‌تواند مهارتهای خود را بهبود بخشد چندان در کنترل شخص قرار ندارد.

بهبود مهارتهای شخصی به عوامل متعدد و گوناگونی بستگی دارد. یکی از موضوعات مطرح در باب مهارتها، ژنتیک و ویژگی‌های موروثی هستند. یکی دیگر از مسائل و موضوعات مهم در ارتقای مهارتهای فردی و جمعی شرایط محیطی هستند.

سخت کار کردن و تلاش وافر داشتن از موضوعاتی هستند که شخص می‌تواند میزانی از کنترل را بر آن داشته باشد. کسب مهارت و سختکوشی تماماً در کنترل شخص قرار ندارند. محیط و شرایط اجتماعی از عوامل تعیین کننده سختکوشی به شمار می‌روند.

فرهنگ و محیط اجتماعی می‌تواند سختکوشی و یا تن‌پروری را اشاعه و تشویق کند. هنجارها و ضوابط اجتماعی و مقررات وضع شده در یک اجتماع می‌تواند به طور آشکار و نهان سختکوشی و تن‌پروری را باعث شوند.

سختکوشی از جمله مواردی است که عوامل ژنتیکی خیلی در آن تأثیرگذار نیست. سختکوشی حاصل تربیت خانوادگی و اجتماعی است. جامعه‌ای که در آن کار و تلاش به عنوان یک ارزش تلقی شود و پاداش سختکوشی را بدهد انسانهای سختکوش پرورش می‌دهد.

در جامعه‌ای که دریافت پاداش بر اساس سختکوشی نباشد تن‌پروری و راحت طلبی قاعده عام می‌شود و به طور آشکار و نهان بر فرهنگ افراد جامعه تأثیر می‌گذارد.

کد خبر 1164438

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =