100 میلیارد تومان برای اشتغال به خراسان شمالی اختصاص یافت

بجنورد - خبرگزاری مهر: مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 100 میلیارد تومان اعتبار برای هزار و 222 مورد اشتغال پایدار در استان خراسان شمالی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر دربجنورد، قاسم علی نجفی ظهر سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این صندوق در حال حاضر فعالیت خود را در زمینه ایجاد اشتغال جوانان از طریق خود اشتغالی و اشتغال خرد معطوف کرده است تا با انعقاد تفاهمنامه بین صندوق و سازمانها و ادارات استان از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل تعاون سهم اشتغال استان راافزایش دهد.
 
وی در خصوص سهم تسهیلا‌ت اعطایی به روستائیان تصریح کرد: امسال 35 روستا در این استان به صورت پایلوت مشخص شده است و برای وامهای خود اشتغالی و صنایع دستی به هر روستایی تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلا‌ت پرداخت می کند. 


وی با بیان اینکه امسال صندوق مهر امام رضا(ع) تعهد پرداخت تسهیلات به سه هزارو 200 نفر نموده گفت: در سال جاری140 میلیارد تومان تسهیلا‌ت برای طرحهای خود اشتغالی اختصاص یافته است.

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع ) خراسان شمالی اذعان کرد: در سه ماه گذشته 571 طرح با اشتغال 574 نفر به مبلغ 70 میلیارد ریال در این استان محقق شده است.

نجفی گفت: پارسال صندوق مهر امام رضا(ع) 864 طرح خود اشتغالی به مبلغ 45 میلیارد و 615 میلیون ریال به متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است.

وی میزان اشتغال ایجاد شده از بدو تاسیس این صندوق در خراسان شمالی را قریب به 3 هزار نفر عنوان کرد و افزود: طی این زمان به دوهزار و 825 طرح مصوب تسهیلا‌ت لا‌زم پرداخت شده است.

وی تسهیلا‌ت اعطایی صندوق مهر امام رضا(ع) را در قالب وامهای50 ، 150  و 300 میلیون ریالی برای مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی با کارمزد چهار درصد عنوان کرد و اظهار داشت: برای طرحهای کارآفرینی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونیها تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلا‌ت پنج ساله با کارمزد چهار درصد پرداخت می گردد.

وی همچنین از پرداخت یارانه به بنگاههای زود بازده در خراسان شمالی خبر داد و گفت: تا کنون به 860 بنگاه زود بازده مبلغ 650 میلیون ریال یارانه پرداخت شده است.

هم اکنون در تمام شهرستانهای استان خراسان شمالی صندوق مهر امام رضا(ع) دایر شده و خدمات ارائه می دهد.
کد خبر 1164633

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =