500 شرکت خدمات کشاورزی در کشور راه اندازی می شود

زنجان - خبرگزاری مهر: معاون بهبود تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی از راه اندازی 500 شرکت از شرکت های خدماتی و فنی و مهندسی کشاورزی در کشور خبر داد و گفت: در این زمینه کمک های بلا عوض و همچنین تسهیلات بانکی مناسب به آنها ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، مجید خلیلی خشنود، ظهر سه شنبه در مراسم آغاز به کار چهارمین نمایشگاه بین المللی نهاده ها، تجهیزات آبیاری، گلخانه و ماشین های کشاورزی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کاسپین زنجان، ارائه الگوی مناسب برای این بحث را در کشور خواستار شد و افزود: برنامه وزارت کشاورزی این است که گروه های مکانیزاسیون و شرکت های مرتبط را کمک کنیم تا این گونه واحدها در کشور راه اندازی شوند.
 
وی کنترل های صورت گرفته در تولیدات گلخانه ای را مهم دانست و افزود: در این صورت می توان با کنترل عوامل تاثیر گذار در تولید محصولات کشاورزی، افزایش بهره وری داد.
 
خشنود افزود: هم اکنون نیز وزارت کشاورزی توسعه گلخانه ها در کشور در دستور کار دارد و در بحث مکانیزاسیون کشاورزی نیز سیاست هایی در راستای تعامل دولت و تولید کنندگان اداوت کشاورزی تدوین می شود.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری، برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقش کلیدی دارند و به همین دلیل برگزاری این قبیل نمایشگاه در کشور ضروری به نظر می رسد.    
 
 خشنود با بیان اینکه سیاست های مختلفی در راستای تولید محصولات کشاورزی در کشور وجود دارد افزود: وجود ارتباط بین تولید کننده و دولت یک امر مهم در زمینه توسعه بخش کشاورزی است.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه ها نیز به منزله تعامل دو جانبه بین تولید کننده و دولت است و هم اکنون نیز در همین راستا حضور بخش دولتی را در این نمایشگاه شاهد هستیم که در دو بحث مهم تولیدات گیاهی و مکانیزاسیون کشاورزی و تولیدات گلخانه ای حضور جدی دارند.
کد خبر 1164696

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =