"آشنایی با فلسفه هنر" چاپ دومی شد

"آشنایی با فلسفه هنر" درباره تبیین ماهیت هنر نوشته دکتر حسن بلخاری از سوی انتشارات سوره مهربه چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، "آشنایی با فلسفه هنر" با هدف آشنایی مخاطبان با فلسفه هنر و مباحث مطروحه در آن تهیه شده است؛ این کتاب در پی آن است که به یک سؤال اساسی پاسخ دهد و آن اینکه "فلسفه هنر چیست؟"

بلخاری در باره انگیزه خود از نوشتن این کتاب عنوان کرد: فقدان سابقه تاریخی در ساحت این موضوع و نیز سمت و سوی معنایی و معنوی هنر بعد از انقلاب این بحث را به یکی از جدی‌ترین مباحث محافل علمی و دانشگاهی تبدیل کرده است.

وی افزود: این کتاب (در اصل مجموعه مقالات) به اختصار قصد شناساندن ضمنی این موضوع را دارد، به همین دلیل هدف خود را ورود به عمق و گستره مباحث فلسفی قرار نمی‌دهد بلکه موضوعات را برای آشنایی کسانی که مایلند بدانند در فلسفه هنر چه مباحثی مورد توجه است، ارائه می‌دهد.

کتاب "آشنایی با فلسفه هنر" در سه بخش کلیات، هنر و فلسفه و تعاملاتی در فلسفه هنر اسلامی به نگارش درآمده که بخش اول و سوم آن از دو فصل و بخش دوم نیز از چهار فصل تشکیل شده است.

چاپ دوم "آشنایی با فلسفه هنر" نوشته دکتر حسن بلخاری قهی تولید پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری است که در 152 صفحه، با شمارگان 2500 نسخه و به قیمت 2900 تومان منتشر شده است.

کد خبر 1164815

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =