طرح جامع فرهنگی برای کلانشهر کرج تهیه می شود

کرج - خبرگزاری مهر: مشاور طرح جامع فرهنگی شهرداری کرج گفت: طرح جامع فرهنگی برای این کلانشهر تهیه می شود که این امر از حجم مشکلات اجتماعی می کاهد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرج، قاسم عبداللهی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه اولین اجلاس مشورتی روسای کمیسیونهای فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شوراهای اسلامی شهرهای استان البرز در باشگاه میلاد کرج در جمع خبرنگاران افزود: طرح جامع فرهنگی از مهمترین طرحها است که در صورت عملی شدن، برنامه ریزی مطلوبتری برای پیگیری امور فرهنگی به همراه دارد.

وی ادامه داد: همچنین این طرح کمک می کند تا برای آینده کلانشهر کرج در زمینه های فرهنگی برنامه ریزی مطلوبتری انجام دهیم و این امر با بازدهی و کیفیت بالاتری نسبت به قبل همراه باشد.

این مسئول عنوان کرد: کرج یک منطقه مهاجرپذیر است و باید به نسبت این امر کارهای فرهنگی کافی انجام شود تا بتوانیم همواره پاسخگوی جمعیت در منطقه باشیم و نیازهای فرهنگی جمعیت کلانشهر کرج را تامین کنیم.

تحقق "پرورش شهروند فرهنگی" با جدیت دنبال شود

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود نیز افزود: لازم است تحقق امر "پرورش شهروند فرهنگی" با جدیت دنبال شود زیرا این امر از مشکلات موجود در زمینه های اجتماعی خواهد کاست.

وی ادامه داد: پرورش شهروند فرهنگی باید با تاکید بر مشارکت خانواده انجام شود تا بتوانیم شاهد نتایج مطلوبتری باشیم و اهداف مورد نظر به شکل بهتری تحقق یابد.

نقش زنان در زمینه های فرهنگی پررنگتر شود

وی بیان کرد: همچنین باید شرایطی فراهم شود که نقش زنان در زمینه های فرهنگی پررنگتر شود و آنها بتوانند مشارکت بیشتری در این خصوص داشته باشند که این امر در کلانشهرها اهمیت خاصی دارد.

این مشاور اظهار داشت: طرح جامع فرهنگی که برای کلاشنهر کرج تهیه می شود، اصول خاص خود را دارد ضمن اینکه باید همواره به شرایط خاص کرج در زمینه مسائل فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم و برنامه ریزی ها با توجه به این امر انجام شود.

این مسئول گفت: وجود کمیسیون فرهنگی در شوراهای اسلامی، امکان مطلوبی را برای گسترش امور واقدامات فرهنگی از نظر کمی و کیفی فراهم کرده و شوراها به کمک این کمیسیون می توانند بخشی از مشکلات فرهنگی شهر را از میان بردارند.

پرهیز از عملکرد جزیره ای و موازی کاری جزو اهداف قرار گیرد

وی خاطرنشان کرد: پرهیز از عملکرد جزیره ای و موازی کاری از جمله مهمترین مواردی است که باید حتما جزو اهداف قرار گیرد تا شاهد ارتقای امور و کاهش هزینه ها و اتلاف باشیم و در مقابل، بهره وری کیفیت کاری افزایش یابد.

عبداللهی یادآور شد: در عین حال لازم است شهرداری بیش از هر چیز در زمینه های فرهنگی به دنبال انجام وظایف خود باشد و هر دستگاهی در این خصوص به وظیفه خود بپردازد و فعالیتها در هر جا که نیاز است، با هماهنگی و تعامل همراه باشد.

کد خبر 1164823

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =