تاکید لاریجانی بر راه‌اندازی خط لوله فراورده‌های نفتی میان ایران و ارمنستان

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود زمینه های مشترک اقتصادی میان دو کشور ارمنستان و ایران گفت: خط آهن و خط انتقال فرآورده های نفتی پروژه های مهمی هستند که با تلاش دو کشور می تواند محقق شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ایروان ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز جمعه در دیدار هیئت رسمی ایرانی با هیئت ارمنستانی به ریاست رئیس مجلس ارمنستان با ابراز خرسندی از سفر به ارمنستان گفت:  خوشحالم که فرصتی پیش آمده که به ارمنستان سفر کنم چرا که ایران و ارمنستان روابط پایدار بسیار خوبی با یکدیگر دارند.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس مجلس ارمنستان به تهران موضوعات زیادی در زمینه روابط بین دو کشور مطرح شد، این سفر را کلید روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور خواند.

لاریجانی افزود: همکاری های بین دو کشور باید در زمینه اقتصادی افزایش پیدا کند و راهبرد ما نیز در توسعه همکاری های پایدار با همسایگان و ایجاد آرامش در منطقه است.

رئیس مجلس  با تاکید بر اینکه مناسبات در منطقه از طریق گفتگو حل می شود، افزود: ظرفیت های خوبی میان دو کشور وجود دارد که باید فعال شود که از این میان نیز برخی اقدامات انجام شده و درزمینه های دیگر نیز باید ظرفیت های جدید فعال شود.

وی تاکید کرد: در زمینه های اقتصادی همکاری های زیادی میان دو کشور تعریف شده است و خط راه آهن و خط انتقال فرآورده های نفتی نیز دو پروژه مهمی هستند که می توانند محقق  شوند.

رئیس مجلس گفت: ارمنستان از ظرفیت های خوبی برخوردار است و باید روی برخی از پروژه ها تمرکز کنیم تا اهداف آنها محقق شود.

وی در ادامه با معرفی هیئت همراه پرداخت و این سفر را فرصتی مغتنم برای دیدار از ارمنستان خواند.

لاریجانی گفت: مجلس جمهوری اسلامی ایران با فعال کردن کمیسیون های مختلف زمینه همکاری میان دو کشور را گسترش می دهد و امیدواریم که همکاری های مهم و راهبردی و گفتگوهایی عملی بین دو کشور انجام شود.

اخبار تکمیلی از این نشست متعاقبا منتشر می شود.

کد خبر 1166538

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =