تولید‌صنعتی ‌بیوایمپلنت‌های پوششی و چشمی برای ‌اولین‌بار در‌جهان آغاز شد

با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران تولید صنعتی بیوایمپلنت‌های چشمی و پوششی برای نخستین بار در جهان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر محمود احمدی نژاد صبح امروزشنبه با حضور در شرکت بین المللی نسوج و بافت زنده ساخت، واقع در شهرک صنعتی شمس آباد ، با افتتاح طرح تولید بیوایمپلنت های پوششی و چشمی ، از بخش های مختلف سایت تولید این فناوری بازدید کرد.

ایران به عنوان اولین کشور در جهان اقدام به تولید صنعتی بیوایمپلنت های چشمی کرده است و این در حالیست که آمریکا تنها به دانش فنی آن دست یافته است.

بیوایمپلنت یکی از تجهیزات پزشکی، متشکل از یک قطعه یا یاخته هایی با منشاء بیولوژیک است که از طریق مهندسی بافت به شرایطی می رسد که با بدن سازگاری پیدا می کند.

بیوایمپلنت های پوششی در درمان سوختگی ها ، ترمیم زخم های دیابتیک ، ترمیم ضایعه پوستی پس از خارج نمودن تومورها ، ترمیم لثه ، جراحی های پلاستیک ، ترمیم زخم های بستر ، ترمیم آسیب های پوستی با اشعه های یونیزه کننده مانند لیزر ، کاربرد در جراحی سرطان سینه و ترمیم زخم های قرنیه و آسیب های شیمیایی و ترمیم زخم های قرنیه و آسیب های شیمیایی از موارد کاربرد این دستاورد است.

با تولید بیوایمپلنت های چشمی تحولی عظیم در درمان بیماری ها و جراحت های چشمی و درمان عوارض مزمن چشمی ناشی از مصدومیت ها پدید می آید .

از ویژگی های استفاده از بیوایمپلنت های چشمی عدم نیاز به بیهوشی در عمل جراحی چشم ، عدم نیاز به بخیه کردن و سوراخ کردن چشم ، عدم بروز عوارض جانبی عمل جراحی چشم ، خونریزی موضعی و کاهش طول دوره درمان چشم است.

پیش از این در سال 87 بیوایمپلنت های استخوانی که دانش فنی آن را تنها آمریکا در اختیار داشت و لیسانس تولید آن را به چند کشور اروپایی داده بود در جزیره کیش به تولید صنعتی رسید و 16 ماه بعد تولید صنعتی بیوایمپلنت های قلبی و عروقی و تاندون نیز در ایران آغاز شد.
 

کد خبر 1171606

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =