اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در 140 کشور

معاون مالی اداری شهرداری تهران با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده یک منبع درآمدی و قابل اتکا برای شهرداریهاست گفت: مالیات بر ارزش افزوده قانونی است که امروزه در بیش از 140 کشور جهان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین محمد پورزرندی با بیان این مطلب افزود: 5/1 درصد مالیات بر ارزش افزوده مربوط به عوارض شهرداری است و این درآمد موجب ثبات در برنامه ریزی دولت و همچنین شهرداری برای خدمات مورد نیاز کشور شده که در نهایت اجرای این قانون نیز عمران و آبادی کشور را در پی دارد.

وی افزود: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده منجر به شفافیت در بازار و حذف دلالان و واسطه گران سودجو می شود که این شفافیت در بازار، به نفع دولت و مردم و شهرداری است و همه از اجرای آن سود می برند.

معاون مالی و اداری شهرداری با اشاره به اشاره به آثار مثبت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: این قانون در واقع فصل جدیدی در سیستم مالیاتی کشورهای جهان است که در ایران نیز عمری 30 ساله دارد.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران گفت: مالیات بر ارزش افزوده متدلوژی و تفکری است که امروزه در بیش از 140 کشور جهان در حال اجراست. چندین دهه از تجربه مثبت آن در سایر کشورها گذشته و مورد تأیید بیشتر کارشناسان اقتصادی و مالیاتی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است.

کد خبر 1172009

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =