درجه هنری به 47 تن از نویسندگان و شاعران اعطاء شد

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعطای درجه هنری یک تا سه به 47 تن از شاعران و نویسندگان کشور در سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن دری عنوان کرد: طی سه سال گذشته تاکنون در رشته فرهنگ و رشته تخصصی ادبیات داستانی 26 نفر از داستان‌نویسان و در رشته تخصصی شعر 12 شاعر، در رشته ادبیات داستانی و شعر 4 نفر و در رشته نویسندگی 5 نویسنده پس از ارزشیابی در کمیته تخصصی فرهنگی معاونت امور فرهنگی به شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و درجه هنری از یک تا سه و در یک مورد درجه چهار هنری دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در این مدت همچنین 45 نفر از شاعران تهرانی و شهرستانی مشمول طرح مستمری معاونت امور فرهنگی شدند.

معاون امور فرهنگی با تأکید بر اینکه تمامی نویسندگان و شاعرانی که مشمول طرح مستمری شده‌اند تا پایان عمر مستمری خواهند گرفت ادامه داد: در جلسه هفته گذشته چهار تن از شاعران و دوازده نفر از نویسندگان  داستان نویسان نیز مشمول این طرح قرار گرفتند.

کمیته فرهنگی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران که ریاست آن برعهده معاونت امور فرهنگی است از ماه گذشته جلسات دو هفته یک بار خود را برگزار کرده است و هم‌اکنون پرونده‌های باقی مانده و ارزشیابی نشده از یکی دو سال پیش را در دست بررسی و ارزشیابی دارد.

در میان هنرمندانی که در حوزه امور فرهنگی موفق به دریافت درجه یک هنری شده‌اند چهره‌هایی چون جعفر ابراهیمی، راضیه تجار، محمود حکیمی، مصطفی رحماندوست، فیروز زنوزی جلالی، محمدرضا سرشار، افسانه شعبان‌نژاد، اسدالله شعبانی، حسین فتاحی، امیرحسین فردی، علیرضا قزوه، محمدعلی مجاهدی، محمدجواد محبت و محمد میرکیانی دیده می‌شود.


 
کد خبر 1173304

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =