عدم ساماندهی زباله در کرج بر هزینه های شهری افزوده است

کرج - خبرگزاری مهر: نائب رئیس شورای شهر کرج گفت: تداوم مشکل ساماندهی نشدن زباله ها در این کلانشهر بر هزینه های شهری به شکل قابل توجهی افزوده است.

عزیز صدرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج افزود: همواره میزان قابل توجهی زباله در کرج تولید می شود اما در این زمینه ساماندهی کافی صورت نگرفته و شاهد بالا بودن هزینه های شهری ناشی از این امر هستیم.

وی ادامه داد: لازم است شرایطی ایجاد شود تا میزان زباله های تولیدشده کاهش یابد و آن بخش از زباله هایی که تولیدشده نیز به بهترین نحو ساماندهی شوند و فرایندهای مربوطه با کیفیت بالاتری انجام شود.

تفکیک زباله از مبدا اهمیت فراوانی دارد

این مسئول عنوان کرد: در این زمینه امر تفکیک از مبدا اهمیت فراوانی دارد و اگر این امر صورت گیرد، بسیاری از مشکلات موجود حل می شود ضمن اینکه فرهنگسازی نیز در این خصوص ضرورت دارد.

عضو شورای شهر کرج افزود: اگر شهروندان با آثار مطلوب تفکیک زباله از مبدا آشنا شوند، این امر کم کم بین آنها نهادینه خواهد شد که پس از مدتی تعداد قابل توجهی از ،شهروندان به انجام روند تفکیک از مبدا کمک می کنند.

صدرنژاد گفت: این مسئله در نهایت به نفع کل شهر است و از مشکلات مربوط به زباله به شکل قابل توجهی خواهد کاست و چهره شهر در نتیجه آن زیباتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: تفکیک زباله از مبدا غیر از آثار مطلوبی که در زمینه های شهری به همراه دارد، در کاهش مشکلات زیست محیطی نیز بسیار موثر است و باعث می شود که این مشکلات چندین برابر کاهش یابند.

صدرنژاد گفت: همواره برای دفع زباله ها تلاش و هزینه زیادی صرف می شود درحالیکه اگر بتوانیم آموزشهای لازم را به شهروندان ارائه کنیم، آنها نیز به کمک شهرداری می آیند و در فرآیند ساماندهی بهینه زباله سهیم خواهند شد.

وی یادآور شد: باید شرایطی فراهم شود که چهره شهر همواره زیبا باشد که این امر بدون کاهش مشکلات مربوط به زباله محقق نمی شود.

این مسئول افزود: تولید شدن زباله یک امر طبیعی است اما باید شرایطی فراهم کنیم که این امر، کمترین مشکلات شهری و زیست محیطی را به همراه داشته باشد.

کد خبر 1174197

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =