بزرگراه یادگار امام تا خیابان امام خمینی(ره) امسال تکمیل می شود

شهردار تهران گفت: در تلاشیم تا عملیات اجرایی احداث ادامه بزرگراه یادگار امام تا خیابان امام خمینی (ره) تا پایان سال محقق شود.

به گزارش خبرنگار مهر،  محمدباقر قالیباف روز شنبه در مراسم افتتاح پل شهیدان واقع در بزرگراه یادگار امام(ره)  گفت: اجرای هر پروژه عمرانی مشکلات و سختیهایی برای ساکنان آن محدوده دارد که اجرای این پروژه نیز مشکلات زیادی را برای ساکنان و کسبه محدوده داشته و همچنین ترددها را در این مسیر کمی با مشکل مواجه ساخته بود که با بهره برداری از پروژه پل شهیدان، شاهد تسهیل ترددها در مسیر بزرگراه یادگار امام (ره) و حل بخشی از مشکلات خواهیم بود.

وی ادامه داد: ما تلاش خود را خواهیم کرد که به رغم تمام مشکلات از جمله معارضان زیادی که بر سر راه پروژه وجود دارد بتوانیم بزرگراه یادگار امام را تا تقاطع خیابان امام خمینی(ره) تا پایان سال تکمیل کنیم.

قالیباف افزود: در اکثر پروژه های عمرانی هزینه های تملک بعضا 15 برابر هزینه های اجرایی پروژه است و همچنین مشکلات بسیاری برای توافق با مالکان و تمکل معارضان وجود دارد اما در هر صورت ما مدیر هستیم و باید مشکلات را خود حل و فصل کرده و دغدغه برای مردم به وجود نیاوریم.

وی افزود: در حال حاضر 5/2 سال است که یکی از گلوگاه های شهر به خاطر یک ملک موقوفه متوقف مانده و ما با وجود آنکه تلاش می کنیم این معارض را در مسیر بزرگراه در دست احداث مرتفع سازیم همچنین باید تلاش کنیم که حقی بر گردن ما نماند و ناحقی رخ ندهد.

شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه شهروندان منطقه 9 و 10 تهران طی ماه های آتی شاهد اتفاق خوب دیگری خواهند بود، گفت: با وجود مشکلات زیادی که بر سر راه مترو وجود دارد در تلاشیم تا بتوانیم خط 4 متروی تهران را در مسیر خیابان آزادی ، میدان آزادی تا شهرک اکباتان تا اردیبهشت ماه تکمیل کرده و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

قالیباف افزود: عملیات ساخت تونل ها و ایستگاه های این خط در حال تکمیل است که با بهره برداری کامل از این خط امیدواریم شاهد تسهیل ترددها در خیابان آزادی و معابر منتهی به آن باشیم.

شهردار تهران تصریح کرد: ما به مردم قول دادیم که سالانه 15 کیلومتر مترو به شهر اضافه کنیم  این در حالیست که در گذشته حداکثر 5/2 کیلومتر مترو در سال به خطوط اضافه می شد.

قالیباف در پایان تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به ویژه در مناطق محروم خواهیم کرد و هر شهروند منصفی که به عملکرد مدیریت شهری نگاه کند می بیند که شهرداری از تحرک لازم برخوردار است.

کد خبر 1181220

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =