مشهد - خبرگزاری مهر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: فقر یک مشکل فردی نیست بلکه یک مشکل اجتماعی است و باید نگاهی ویژه به این امر داشت.

به گزارش خبرنگار مهر علی‌اصغر حاجی‌نقی صبح امروز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس قدیم و جدید کمیته امداد گناباد اظهار داشت: انقلاب ما در زمانی بود که مستکبران در پی تک قطبی کردن جهان بودند و به همین دلیل از انقلاب ما می‌ترسیدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ما باید به عنوان یک انسان تکلیف محور باید در همه صحنه‌ها وجود داشته باشیم، با اشاره به بحث هدفمند کردن یارانه‌ها تصریح کرد: دولت با هدفمندکردن یارانه‌ها می‌خواهد مسیر پیشرفت عدالت را هموار سازد تا همه بتوانند از کمک‌های دولت استفاده کنند.

حاجی‌نقی خاطرنشان کرد: رسالت ما رسالت تاریخی است به طوریکه وجوهات شرعی اگر به موقع و کامل ادا شود، امروز بسیاری از این مشکلات دیگر موضوعیتی ندارد.

وی بیان داشت: وقتی همه کارها را به دولت می‌سپاریم و کسی خود را در این زمینه مسئول نمی‌داند کار به جایی نخواهیم برد.

حاجی‌نقی با اشاره به بحث کمیته امداد نیز گفت: کمیته امداد به این معنی نیست که متکلف خرج و مخارج افراد شود بلکه این مجموعه‌ای است که می‌تواند حلقه اتصال بین فقرا و افراد غنی باشد.

حاجی‌نقی تصریح کرد: اگر کمیته امداد نباشد حضور مردم هیچ‌گاه نمی‌تواند اثر مفیدی داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی تاکید کرد: جامعه‌ای که بخشی بر فقر و جمع کثیری بر غنا پایه‌گذاری شود آن جامعه متوازن نیست و نمی‌تواند روی آرامش را ببیند بلکه جامعه‌ای سعادتمند است که حد کفا را همگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به افتادگان جامعه بی‌تفاوت بود، افزود: انقلاب ما انقلاب معنوی است و همان‌طور که بدست آوردن خلوص راحت‌تر از نگه‌داشتن آن است ایجاد انقلاب خیلی راحت‌تر از نگه‌داشتنش است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مستکبران دنیا با همه امکانات‌شان می‌خواهند انقلاب ما را زمین‌گیر کنند و ما باید تمام تلاشمان را بکنیم تا برای انقلاب یاوری حقیقی باشیم.

وی بیان داشت: دشمنانی داریم که هر چه در توان دارند به کار می‌برند تا خلل در نظام ما ایجاد کنند و انقلاب نابود شود اما نتوانستند کار به جایی ببرند.

حاجی نقی افزود: آنچه امروز مهم است مسائل اجتماعی است و اینکه موفقیت دین و انقلاب را نشان دهیم.

کد خبر 1182858

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =